Na první adventní neděli je na nebi velmi rušno! Především na ni spadá letošní poslední úplněk v roce, a to dokonce tzv. „super úplněk“. Nachází se na ose Střelec (Slunce) – Blíženci (Luna). Luna se dostává do přesné opozice na Slunce přesně v 16.47 hod. SEČ a signalizuje tak čas dozrání a sklizně. V centru tohoto úplňku je cestování a komunikace. Může nám přinést náhlé uvědomění si naléhavé potřeby vědět, dokončit některé rozhovory nebo vydat zprávu či oznámení. Prosinec je celkově hektický měsíc, plný změn a překvapení. Jaké aspekty nás nejvíce ovlivní?

Mezi hlavní hráče dnešního úplňku patří Neptun v Rybách. Nachází se v kvadratuře na obě světla (Slunce i Lunu). Díky jeho symbolickému, napěťovému spojení k nám mohou přicházet dezinformace, pochybnosti, chaos či zmatek. Neptun ovšem také na druhou stranu může odhalovat vše skryté, utajované či informačně nedostupné. Některá odhalení mohou být šokující, a nebo je již delší dobu spíše neurčitě tušíme. Ale nemusíme si hned všechno vykládat jako ztracené. S Neptunem se necháváme také inspirovat. Navíc se ještě pořád nacházíme v naději a posílené víře Jupitera ve Štíru v trigonu na Neptun v Rybách. Tajemství, které dnes odhalíme, nám přinese krom jiného nečekané možnosti, schopnost obrátit se k novým kontaktům, hloubku a intimitu a chuť hledat duchovnější spojení.

Dalším výrazným hráčem na nebi je dnes Merkur – vládce Blíženců. Momentálně se nachází na posledních stupních Střelce, velmi blízko Saturnu. Merkur ve Střelci je navíc od včerejšího dne stacionární (stojí), a hledá směr, kterým se vydá. Večer se vydává na svou pravidelnou pouť vzad. Tento retrográdní cyklus bude trvat až do 22. prosince, po celou dobu ve Střelci. Může to být čas na přehodnocení dlouhodobého snu nebo vize naší budoucnosti. Můžeme se vracet ke starým zdrojům, psaní projektu či nějakého osobního zájmu. Najednou je ovšem více vidět na naše rozptýlené myšlenky či mentální nepořádek.

Naše myšlení je teď mnohem více obráceno dovnitř. Potřebujeme více obezřetnosti při výběru témat a formulací. Záleží na schopnosti chápat i jinak než pouze logickým způsobem. S Merkurem ve Střelci nám nejvíce záleží na poskládání celého obrazu.  Pokud budeme trpěliví, pochopíme kterým směrem nás tento úplněk vede. Postupně se nám budou odkrývat všechny nevyjasněné pravdy, nedokončené rozhovory, schůzky, projekty, lhůty teď běží rychleji než obvykle. Dosahují naše dlouhodobé cíle, vztahy (Venuše je také v centru tohoto úplňku), projekty našich ideálů? Přehodnocujeme, sbíráme informace, trpělivě, s vírou a nadějí. Se Saturnem v konjunkci s Merkurem navíc dozráváme, a znovu přehodnocujeme, za co bychom měli vzít v životě větší odpovědnost.

Pravda nás teď může opravdu osvobodit! Dovolme jí, aby se mohla jasně projevit. 18. prosince nastane novoluní na posledních stupních Střelce. Necháváme svou minulost za sebou a pomalu se otevíráme nové realitě. Těsně před Vánoci se pohne vpřed Merkur. Pravda a vyšší smysl nám konečně otevřou větší obraz našeho budoucího směřování.

Krásné adventní (s)plynutí přeje Pavlína