Pavlína Holancová: ČLOVĚK MÍNÍ, MERKUR MĚNÍ!

Nedělní úplněk v Blížencích nám doslova „osvětlil“, kde v našich vztazích potřebujeme udělat změny, a to především v komunikaci, v dlouhodobých společných plánech, cílech, záměrech. S Merkurem ve Střelci couvajícím zpět, si ovšem tento komunikační a plánovací tlak momentálně žije dost vlastním životem. Časové rezervy se naprosto nečekaně rozplynou v neplánovaných situacích, okolnostech. Merkur nás najednou opět staví před situace, které jsme možná v půlce listopadu trochu pohřbili, a nyní jsou opět ve hře!

Učí nás flexibilitě a trpělivosti, ale také schopnosti zaujmout jednoznačný názor, se Střelcem dokonce světonázor, i přestože nás teď život trošinku zkouší. V čem přesně? Nejde teď „pouze“ o to, někam přijít včas! Ale respektovat přitom objížďky a odbočky! Pomáhají nám uvědomit si, jak moc mají naše ideály pevnou kostru a svěží jiskru! Nebo snad měníme postoje, podle toho, jak a v čem se nám momentálně daří? V prosinci máme prostě možnost přehodnotit, které cíle jsou ty pravé! 22. prosince se opět pohnou události vpřed a opět se nám ukáže celistvý obraz.

Luna se momentálně pohybuje v Raku. Potřebujeme se cítit bezpečně, sdílet v rodinném kruhu, chránit své blízké a pečovat o ně, ale i o své vnitřní dítě. Cítíme, že máme blíž, ke svému duševnímu světu, ve vzpomínkách k nám přichází pocit kořenů, pocit, že víme, kam patříme. Chceme se držet starých osvědčených cest. Luna se dnes navíc dotýká Jupitersko-Neptunského vodního trigonu. Tento aspekt přináší bezpodmínečnou lásku, vnitřní klid, inspiraci, i přestože se venku „čerti žení“!

A ještě jeden výrazný aspekt se dnes koná. Chiron v Rybách se po několika měsících zpětného pohybu (od 1. července) blíží ke změně směru. Dnešní den stojí a rozkoukává se, a pozdě večer se rozbíhá vpřed. Více se nám teď vyjevuje pravda o pochybnostech o sobě, stará zranění, pocit osamění, opuštění, oběti. Díky Chironovi se tak v nastávajících týdnech můžeme více zabývat vlastní zranitelností a citlivostí, přijímat se více takoví, jací jsme. Retrográdní Merkur couvající a Chiron  se blíží také ke spojení, a pomáhají nám si ještě více uvědomit, ale i ošetřovat staré rány. SEBELÁSKA, ten bezpodmínečný vztah, který si můžeme „darovat“, je teď ta nejlepší cesta!

Také pravidelná Podpůrná konstelační skupina v lednu bude celá zaměřená na konstelační práci se sebeláskou a větším přijetí sebe samých. Proběhne v Praze, v sobotu 13. ledna v krásných prostorách Autentico, v Praze. Kapacita účastníků je omezená na deset, doporučuji včasnou rezervaci.

Krásné úterní (s)plynutí s retrográdním Merkurem přeje Pavlína


Vysílání s Pavlínou Holancovou na téma zatmění v astrologii:

Autorka článku: Pavlína Holancová - lektorka, astroložka, terapeutka a konstelářka https://www.pavlinaholancova.cz/

Pavlína Holancová"Preferuji jungiánské, hlubinně orientované pojetí astrologie. Pracuji s archetypy různých mytologických tradic, a také s rodinnými a rodovými tématy a liniemi. Od roku 2010 intenzivně (jedenkrát měsíčně) pracuji se skupinami.  Stavím rodinné, systemické a archetypální konstelace. Vedu semináře osobního rozvoje, terapeutické skupiny a doprovázené poutě. Poskytuji poradenství a vyučuji ve vlastní Astrologické škole. Ve své praxi využívám především metodu rodinných a systemických konstelací, systemicko-rituální přístup, vlastní rituály, práci s tělem, práci v krajině (zrcadlení krajiny), systém Aura-Soma a doTERRA."

loading...

Další zajímavé články:

banner2.gif

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru s novinkami našeho projektu.