ČASOPIS ŠIFRA: Průlom: švýcarská vláda oficiálně uznala homeopatii jako legitimní způsob léčby

Švýcarská vláda posunula hranice medicíny směrem k alternativním léčebným metodám.
Loni totiž rozhodla, že od května 2017 zdravotní pojištění pokryje celou řadu léčebných metod včetně homeopatie, akupunktury, tradiční čínské medicíny, fytoterapie a celostní medicíny.

Zdravotní pojišťovny měly příliš dlouho garantovaný monopol pro systém syntetických drog. Švýcarská vláda takovou formu omezení rozbila a umožnila zdravotním pojišťovnám a jejich pojištěncům nabízet různé celostní terapie. Tímto způsobem se ve Švýcarsku obnoví léčebné metody, které se úspěšně používaly již v minulosti.

Tento posun směrem k alternativě umožňuje švýcarskému systému zdravotní péče lidi léčit, aniž by k tomu potřebovali na zisk orientovaný management. Švýcarská zdravotní péče s přidáním přírodních léčebných metod bude také cenově dostupnější. Legitimizací takových postupů může v oblasti zdravotní péče pomoci v úsilí o uzdravení. Takový systém může lidi povzbudit k tomu, aby opustili drahý koloběh vedlejších účinků a negativních výsledků.

Syntetická farmaceutická věda má své začátky v roce 1869. V tomto roce se začaly provádět pokusy s uhelným dehtem. První vyrobený lék s uklidňujícími účinky měl jméno Chloralhydrát. První farmaceutické společnosti vznikly poté, co začaly pochybné experimenty s destilací uhelného dehtu. První analgetické a antipyretické léky Fenacetin a Acetanilid byly vyrobené z anilinu a p-nitrofenolu, které jsou vedlejšími produkty uhelného dehtu.


Tradiční léčebné metody lidé používali po celá tisíciletí, ale farmaceutická věda je odmítla. Dobrá zpráva je, že stále ještě existuje mnoho bylinkářů(řek), kteří v této tradici pokračovali a vytvořili z rostlin obor celostní medicíny. Rostliny obsahují sloučeniny, které když se extrahují a správně použijí, mohou v lidském těle pracovat a uzdravovat.


Poté, co v roce 2005 švýcarské zdravotní úřady zablokovaly legitimitu alternativní medicíny, lidé se ve Švýcarsku vyslovili v její prospěch. V roce 2009 dvě třetiny Švýcarů hlasovaly pro začlenění pěti důležitých léčebných metod do seznamu placených zdravotních služeb. V roce 2012 byly všechny doplňkové metody zahrnuté do povinného základního pojištění v rámci šestiletého zkušebního období. Na konci zkušebního období pak byly ohodnocené na „účinnost, hospodárnost a jejich vhodnost“.

Také ministerstvo vnitra nyní zjistilo to, co je mnohým lékařům již jasné. Je totiž „nemožné přinést důkazy o účinnosti těchto metod v celé jejich šíři“. Důkaz o jejich působení je v individuální zkušenosti, iniciativě a odhodlání jednotlivce. Celostní terapie se od léčby syntetickými léky liší. Pracuje totiž s celým člověkem a ne jen s jedním symptomem. Je nemožné alternativní terapie změřit na papíře v dokonale kontrolovaném prostředí. Účinek se ukáže v průběhu jejich užívání.

To je pro systém zdravotní péče krok správným směrem, který hledá víc než jen syntetickou manipulaci a potlačování lidského těla. Toto nasměrování švýcarské vlády umožňuje lepší kontrolu procedur v rámci těchto doplňkových léčebných metod, které jsou nejlepším holistickým přístupem k člověku.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/gesundheit/schweizer-regierung-erkennt-homoeopathie-offiziell-als-legitime-heilmethode-an-a1324622.html


Časopis Šifra je projekt novináře Milana Vidláka, který se věnuje tématům, jež v mainstreamových médiích obvykle nenajdete. Rozhovory se zajímavými lidmi, reportáže, eseje, záhady… To vše s vtipem a nadhledem, inteligentní a nenásilnou formou, která nikomu nic necpe. Šifra je zkrátka o věcech, které zajímají stále víc lidí: tedy například jak být sám sebou, jak se nebát toho, co si o nás budou myslet ostatní, jak najít odvahu změnit to, co se nám v životě nelíbí, jak vystoupit z omezujících programů a jak se dívat s otevřenýma očima a bez předsudků kolem sebe. http://www.casopis-sifra.czNovinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč