Jitka Bičíková: „Jsme to, co jíme“ a „Jsme to, jak myslíme“

Pravidla Vesmíru jsou, že základ toho, co jsme je hlavně naše myšlení a strava, a to na stejném měřítku. Můžeme myslet pozitivně, ale jíst velice nezdravě a stejně nás jednou tento styl doběhne. Stejně tak je to i opačně. Proto ten pravý klíč k našemu zdraví, psychice, štíhlosti, štěstí a kondici je toto dvojí spojení. Práce na sobě, na pravidelném odstraňováním našich bloků, kterými jsme „prolezlí skrz na skrz“ ať chceme nebo ne, je základ. To je také důvod, proč některé ženy i přes úmornou dřinu cvičením, drastickými dietami přes hubnující kůry stále nemohou zhubnout. Vše je v jejich nějakém skrytém bloku, traumatu, starém vzorci atd. Odblokování, nové nastavení, zdravá strava, meditace, mantry, péče o sebe sama, čas na odpočinek a relaxaci, lásku a nejen hon za prací = to je to, co se všichni máme naučit.

Jedni jedí, co chtějí a neřeší, kolik co obsahuje kalorií – proto jsou hubení. Ti, co řeší každý kousek chleba, přibírají už jen, když se na něj podívají. Proč tedy vychrtlí a hubení lidé, kteří se netrápí dietami a kaloriemi a vesele si jedí do sytosti vše, na co mají chuť, jsou stále hubení a nepřibírají? Člověk si říká – co je to za spravedlnost, ale je to jen o vašem bloku či špatném programu v podvědomí. Je to ukázkový příklad vaší psychiky a mentálních bloků ve vás. Když si tyto spouštěče a bloky vyčistíte, dál se tím nebudete trápit a řešit to co jíte. Budete si to užívat a vychutnávat si jídlo bez výčitek. Už nebudete přibírat. Když tuto negativitu v hlavě „pustíte“, přestanete se trápit výčitkami a volně necháte hubnutí plynout, pustíte tím i nadbytečné tuky. Na co máte chuť, to si dejte, ale bez výčitek a negativního přemýšlení. Tím, že si vyčítáte každý kousek, spouštíte negativní myšlení, které se zhmotňuje a zadržuje ve formě špíčků na vašem těle.

Podobné je to i se cvičením. Proč člověk, který se dře s nechutí ve fitness centru, aby zhubl, nebaví ho to, ale do úmoru kostí cvičí, stejně skoro vůbec nezhubne? A člověk, který cvičí s radostí, potěšením z pohybu a dělá to pro svou radost a s dobrým pocitem, hubne sám od sebe? Opět naše psychické nastavení. Bude fungovat jen to, co nás opravdu baví a naplňuje dobrým pocitem, jen to, co děláme s radostí. Stejně tak jako u některých vašich zaměstnání, proč jste unavení – děláte práci, která vás baví? Lidé, kteří jsou nabití energií, ti v práci doslova „lítají“. Dělají práci, která je zároveň jejich koníčkem, baví je, užívají si ji, a proto jim naopak dodává energii.

Mozek je v tu chvíli uvolněný a dělá to s láskou. Srdce a mozek pracují na stejné vlně, jsou synchronizované, „nehádají se“, chtějí totéž., a tak vládnou pozitivní harmonií. Ne tak jako je to u sportu, povinnostech, práce, kterou dělat musíte – říká mozek, ale nebaví vás – říká srdce. Je mezi nimi rozpor – a vzniká negativní disharmonie. Když budete dělat sport (a to se týká čehokoliv v životě), který vás nebaví, v hlavě to máme nastavené na negativní vlnu – odpor, křeč, a takové budou i výsledky přemáhaného cvičení. I na masáži člověk nesmí být v křeči, jinak vás masér nemůže adekvátně namasírovat, nepomůže vám, nedostane se pořádně do vašich svalů a masáž bude nefunkční. Když si vezmete kousek čokolády s negativní myšlenkou, že potom hned přiberete, tak si to tím programujete a opravdu se tak stane. Ale i takto vědomě myslet lze pouze, když vás neovlivňují výše zmiňované bloky. Pokud jste v této sféře zablokovaní = nepomohou vám žádné mantry, afirmace, pozitivní myšlení, a můžete se stavit na hlavu, a nic. Je to stejné jako chtít po našem PC, v kterém je vir, ho hypnotizovat, aby tam nebyl. Stále tam bude, proto tento vir musíme nejdřív odstranit, abychom náš PC (náš mozek a podvědomí) úplně vyčistily, a mohli začít znova, nanovo a čistě.

Myslet pozitivně, ač je to klišé, je stále velký nedostatek, který ještě neumíme ovládat. Pozitivní myšlení, žádné výčitky, optimismus, radost ze života a dělat jen to, co vás opravdu baví. To je lék na vše. Dělat vše s radostí a láskou = to je nejlepší dieta na světě. A máte ji zadarmo! Přímo ve vás samých.

Jednoduché pravidlo - to co mě baví = po tom hubnu. Aktivitu, co dělám s odporem = váha se nepohne, tloustnu, pasivita a únava.

Nemoc = NE-MOC, slovo vzniklé a spojené z myšlenky, při které se máme zamyslet nad tím, co nemůžete udělat? Co neděláte a máte? Co máte pocit, že nemůžete udělat? Opravdu to nejde, nebo si to jen myslíte a ani jste to nezkusili? Nemoc je forma zastavení, něco se vám nezdařilo, jak byste chtěli, jak jste plánovali, něco vás vyvedlo z míry, rozčílilo či vystresovalo. Už jste ze všeho unavení, vyčerpaní a už nemůžete dál. Nemoc jste si vybrali podvědomě jako „odpočinek“. Spousta lidí, kteří jsou přepracovaní, pracují bez radosti, rutinně a přehánějí to s ní („přece si nemohu vzít teď dovolenou, když mám nejvíc práce“), zvolí nemoc podvědomě jako vysvobození. Přeháněl to s prací, až z toho onemocněl. Tělo už nemohlo, potřebovalo si odpočinout, vypnout, i když hlava a mozek říkaly, že to přece ještě chvilku musí zvládnout. Tělo dalo stopku. Je to přístroj, který řídí mozek, mysl a ta dala pokyn, protože jsme intuici neposlouchali a dovolenou považovali za nemožný nápad. Za nemoc se člověk spolehlivě ukryje a vymluví. Když jste nemocní, nikdo vám nemůže vyčítat, že jste práci nedodělali, protože jste měli dobrý důvod – nemoc.

S láskou

Jitka B.


S úctou a pevnou vůlí.

Vaše lymfoterapeutka Jitka

Zdroj: http://www.zahadnalymfa.wbs.cz

Autor: Jitka Bičíková - masáže, čištění lymfy

Tento článek poskytla osobně pro server Příznaky transformace autorka článku. Jeho šíření je možné pouze s jejím souhlasem! Kopírování tohoto článku z našeho webu je zakázáno. Chcete-li jej zveřejnit na svém webu, získejte si souhlas autora. Ke sdílení článku na sociálních sítích využijte výše uvedené tlačítko sdílet. Děkujeme.