Oficiální popis:

Typologie osobnosti MBTI vznikla rozšířením Obecných typů C. G. Junga (8 typů) na celkových 16 osobnostních typů. Zatímco Jungovy osobnostní typy jsou zobecněnou charakteristikou člověka podle jedné dominující kognitivní funkce obrácené navenek nebo dovnitř (2 x 4 = 8), typologie osobnosti MBTI charakterizuje člověka podle hierarchie všech 4 jeho kognitivních funkcí (myšlení, cítění, intuice a vnímání). Je mnohem blíže reálnému životu, protože zřídkakdy se člověk ve svém úsudku tak jednostranně opírá pouze o jednu funkci, obvykle využívá ještě několika pomocných funkcí. MBTI typologie navíc pracuje s kategorií vnímání a usuzování (iracionální a racionální typ).  Přidáním proměnné vnímání nebo usuzování nám vznikne 8 x 2 = 16 typů osobnosti.

Můj popis:

Chcete zjistit jací jste? Jde o to, nalézt svojí osobnost skrze 4 různá kritéria. Pro mě je toto skvělá metoda jak zjišťovat, jací lidé jsou a jak s nimi jednat, jaké mají slabiny a silné stránky. Zkuste si test udělat pro sebe a své blízké a uvidíte, že to bude z velké části sedět, jelikož každý není 100% to nebo ono, ale vždy k něčemu více inklinujeme. Test zabere necelých 5 minut v závislosti na tom, jak moc dobře znáte sami sebe :)

Postup:

Jde o to složit dohromady 4 písmenka z kritérií: Vnímání okolního prostředí, získávání informací, zpracování informací a životní styl (viz. dole) 

Například já si vyberu z první volby, že jsem spíše Introvert, tedy I. Potom na mě sedí více Intuice, tedy N. Cítění je mi bližší než myšlení, takže F a nakonec, nejsem plánovač a jsem spontánní, tedy P. Dohromady mi to dá INFP - Snílek. Pak si můžete najít v našem seznamu Vaší kombinaci a přečíst si něco o sobě :)

Popisy všech Typologií osobnosti

Vnímání okolního prostředí

 • Extraverze (E): Extroverti intenzivně vnímají okolí a jsou zaměřeni na kontakt s lidmi a realitou, rádi mluví a vyjadřují své pocity. Mohou se cítit nabiti a uvolněni ve společnosti.
 • Introverze (I): Introverti se dokáží soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledávají tolik kontakt s okolím, který jim někdy může být i nepříjemný, a raději poslouchají, než aby se zapojili do konverzace. Raději dříve promyslí, co řeknou, než aby ze sebe chrlili nesourodé informace. Mohou upřednostňovat samotu pro odpočinek. Ve společnosti spíše energii vydávají, než přijímají.

Získávání informací

 • Smysly (S): Smysly upřednostňují fakta a současnou situaci. Lidé s touto charakteristikou jsou více spřaženi se skutečností, raději věci používají, než aby se zabývali tím, proč a jak fungují.
 • Intuice (N): Intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Intuitivové rádi dělají věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje, a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, je přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.

Zpracování informací

 • Myšlení (T): Tito lidé lépe pracují s daty a čísly než s pocity a lidmi, bývají neústupní a neohleduplní. Myšlení vede k lepšímu řešením problémů a zakládá se na číslech, faktech a logice: „pravdivý – nepravdivý“, „jestliže, pak“.
 • Cítění (F): Cítění rozhoduje podle pocitu z věci: „více, nebo méně“, „lepší – horší“. Citově založení lidé dávají přednost dohodám, často jsou empatičtí a rádi dělají ostatním radost.

Životní styl

 • Usuzování (J): Lidé s usuzováním inklinují k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rádi si před výletem naplánují, které památky navštíví, a předem si rezervují hotel.
 • Vnímání (P): Lidé vnímající spoléhají na subjektivní mínění a nechávají si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se jim daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Pokud usuzující výlet dobře promysleli, vnímající jsou přesným opakem. Ráno se probudí, usmyslí si, že si udělají výlet, a všechno začnou řešit teprve, až k tomu nastane potřeba.

 

ESTJ – Soudce

 

ESTP - Dobyvatel

 

ESFJ - Pečovatel

 

ESFP – Bavič

 

ENTP – Vizionář

 

ENTJ - Tvůrce

 

ENFP - Politik

 

ENFJ - Vůdce

 

ISTJ - Správce

 

ISTP - Odstřelovač

 

ISFJ - Ochránce

 

ISFP – Skladatel

 

INTP - Vědec

 

INTJ - Analytik

 

INFP - Snílek

 

INFJ - Umělec

Pro případnou pomoc, nebo jakékoliv dotazy mi napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud Vás toto téma a celkově psychologie zaujala, můžu vřele doporučit stránku: http://ografologii.blogspot.cz/ kde už léta čerpám zajímavé informace na různé psychologické témata. MBTI je tam rozebráno ještě více a do hloubky. 

Vysílání a podrobnější vysvětlení ZDE: 

Zdroj testu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Myers-Briggs_Type_Indicator

 • Simple Item 45
 • Simple Item 44
 • Simple Item 41
 • Simple Item 46
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • MERLIN král čarodějů: Neboj se změny, vede tě k novému začátku

  MERLIN král čarodějů: Neboj se změny, vede tě k novému začátku "Neboj se změny, vede tě k novému začátku..." Každá změna vede k novému začátku, i když to není okamžitě vidět... Není změna jako změna... Změny nepřicházejí proto, že vy chcete, ale proto, že vy potřebujete... Potřebujete přesně to, co je důležité pro vaši další životní Číst dál
 • Co se děje 
s láskou po svatbě? 5 jazyků lásky Gary Chapman

  Co se děje 
s láskou po svatbě? 5 jazyků lásky Gary Chapman V desetikilometrové výšce, někde mezi Buffalem a Dalla­ sem, zastrčil časopis do kapsy sedadla, otočil se ke mně a zeptal se, „Co vlastně děláte?" „Zabývám se manželským poradenstvím a vedením manželských seminářů," odpověděl jsem věcně. „Už dlouho bych rád někomu položil tuto otázku," řekl. „Co Číst dál
 • Magazín BIOOO: Co vám doktoři neřekli o HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCI

  Magazín BIOOO: Co vám doktoři neřekli o HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCI Antikoncepce je v posledním půlstoletí velkým fenoménem, který ovlivňuje naše životy. Jde ale o pozitivní vliv? Podle průzkumů užívá hormonální antikoncepci až 150 milionů žen na celém světě. V dnešní době je běžným standardem, že ji začínají brát dívky s dosud nevyvinutým menstruačním cyklem, když Číst dál
 • Moudrosti Jaroslava Duška

  Moudrosti Jaroslava Duška Zkuste na čas nechat věci, ať se stanou. Nemluvte Vesmíru do jeho práce a odolejte pokušení o něco se snažit a vyvíjet tlak. Vyberte si oblast života, kde se vám „nedaří“ a zkuste k ní přistoupit jinak. Přijměte to, co je tak, jak to je. Číst dál
 • Zdenka Blechová: Stále ztrácím klíče, co to znamená?

  Zdenka Blechová: Stále ztrácím klíče, co to znamená? Už v Egyptě věděli, že když někdo ztratí klíč, ztrácí kontrolu nad svým životem, a vždy mnoho hořekovali, když se tak stalo. Proto na mnoha malbách v Egyptě nacházíte "Anch" v podobě kříže, který kněží drží ve svých rukách. Často byl tesán uvnitř pyramid a Číst dál
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11

Sledujte náš youtube kanál PŘÍZNAKY TRANSFORMACE

Nadcházející události

18 lis
Po delší době opět fascinující vysílání se skvělou Soňou Sofi a tentokráte na téma astrologické. JAK ZVLÁDNOUT TRANSFORMACI A POCHOPIT SÁM SEBE PROSTŘEDNICTVÍM KARMICKÉHO BODU VE SVÉM HOROSKOPU.Budeme si povídat o karmických bodech našeho horoskopu nebo-li o severních a jižních lunárních uzlech.Je třeba si předem zdarma na tomto odkazu zjistit, kde naše lunární uzly leží: http://osobni-horoskop.najdise.czKARMICKÉ BODY UKAZUJÍ NA REALIZAČNÍ POTENCIÁL ČLOVĚKA A TEDY I TO, KDE SE MŮŽEME S OHLEDEM NA SOUČET NAŠÍ KARMY Z DŘÍVĚJŠÍCH EXISTENCÍ POUČIT, NEOPAKOVAT CHYBY, ALE NAOPAK ROZVÍJET NAŠI OSOBNOST. JDE O ZÁSOBÁRNU KARMY I DHARMY A JE JEN NA NÁS, CO SE ROZHODNEME ROZVÍJET. PRAKTICKY SI UKÁŽEME TO, CO DĚLÁME NA NEVĚDOMÉ ÚROVNI A JAK ZE ZAČAROVANÉHO KRUHU VEN A TAKÉ VYUŽITÍ NAŠEHO POTENCIÁLU, ABYCHOM ŽILI ŠŤASTNĚJŠÍ SPOKOJENĚJŠÍ A NAPLNĚNÝ ŽIVOT.">
19 lis
Sledujte ZDE: https://youtu.be/_1oRgkZ7MhkDnes se podíváme na fakt, že i pro duchovní život jsou důležité filmy, seriály a hudba. Budeme i rádi za tipy na co se podívat, na něco co má pro náš život smysl a něco si z toho odneseme.">
20 lis
Povídání o ženství a o Bohyni v nás, o historii tohoto fenoménu, jak jí rozvíjet a kultivovat. Povídat si s námi bude Terezie Dubinová – kulturoložka, hebraistka, astroterapeutka. Žena, manželka, matka.">
Připojte se k nám na facebooku
national cpr association