Ondřej Rimmer Brož: Už nechci trpět 2.část (Zpracování)

Jak zpracovat utrpení? Jak skutečně přestat trpět? Tato otázka zajímá lidi už mnoho let a nejsem si jistý, zda na ní existuje odpověď. Samozřejmě u každého je ta odpověď jiná, jelikož každý trpí jiným způsobem, takže najít nějakou všeobecnou odpověď je asi prakticky nemožné. Někdo trpí ve vztahu, někdo v chudobě, někdo v nemoci, někdo v práci, někdo trpí sám se sebou, někdo zase trpí s rodinou či přáteli. Utrpení je podobné stavu, kdy jsme, máme a děláme to, co nechceme.

Jenže proč se to děje, když to nechceme? A skutečně to nechceme? Jako když jsem si před pár lety stěžoval, že jsem sám, bez lásky a trávil celé dny zavřený doma s pivem a počítačem. Také jsem nechtěl být sám, ale dělal jsem vše pro to, abych sám byl. Tak o co šlo? No jasně, že traumata, minulé životy, přesvědčení, nedostatek sebelásky a lásky od rodiny a tak dále. Proto odpověď na moje utrpení není v jedné větě, v opakování nějaké afirmace. Byl to 6ti letý proces utrpení, které začalo, když mi můj nejlepší přítel přebral mojí první skutečnou přítelkyni, i když vztahy mi předtím vůbec nešli, událost mě velmi zasáhla. Ale pracoval jsem na tom, dlouhých 6 let. Aktivně tedy poslední 2-3 roky, kdy jsem se zbavoval traumat, přesvědčení a nacházel jsem lásku k sobě. Víte, že mi trvalo 24 let, než jsem se dokázal podívat do zrcadla a říct nahlas: Mám tě rád / mám se rád? Když se nemám rád, jak mě může mít rád někdo jiný? A nechci toho někoho jiného proto, aby mě měl rád a suploval mi náhradu za vlastní lásku? Tímto vším chci říct jednu věc. Trvá to dlouho, je to postupný proces a nezoufejte, rozpuštění utrpení je za rohem a vy se každým zvědoměním aspektu problému utrpení přibližujete ,,domů,, za světlem, kde neexistuje utrpení.

Je to jako loupat brambory. Pokaždé, když něco v sobě objevíte, pokaždé, když si něco zvědomíte, oloupete část brambory za předpokladu metafory, že zbavení se utrpení je čistá luxusní brambora, na kterou máte obrovskou chuť, ale musíte se k ní dostat postupným procesem oloupávání. Spousta lidí je netrpělivých a chtějí mít všechno hned. Jednou si řeknu nahlas afirmaci a pak sedím, koukám po pokoji a říkám si, kdy mi spadne před dům nové auto. Není to hned a záleží to samozřejmě na míře problémů spojených s daným tématem. Jako já a láska. Není to pro mě jen to, že si budu každý večer říkat, že se mám rád, i když to samozřejmě pomáhá více, než si každý den říkat, jaký jsem ošklivý, nepotřebný osel, který má méně užitku, než půjčovna filmů na VHS kazetách.

Pro mě to bylo: Vztah s matkou, vztah se sebou, traumata z úmrtí partnerek z minulých životů, rodinná karma, špatné partnerské rodinné vžité vzorce, zrada od přítele a mé přítelkyně, sebeláska, sebetrestání, energie hojnosti a další. Jak říkám záleží na míře ,,znečištění,, v rámci daného tématu, kde trpíme. Pro mě finální zkouška, finální rozuzlení mého pocitu samoty a závisti lidem, kteří mají vztah, bylo uvědomění a připuštění si, že mi nevadí být sám. Pamatuji si, jak jsem jeden večer usedával k počítači a poprvé si upřímně řekl, že je v pořádku, že jsem sám a bez partnerky. To bylo pár dní před tím, než jsem jel na Alchymistické Litoměřice, kde jak víte, jsem potkal svojí životní partnerku, lásku a manželku Avu. Do té doby jsem to měl nastavené tak a myslím, že spousta z vás to zná, že když se na mě usmála nějaká dívka i jen ze slušnosti, představoval jsem si, jak se budou jmenovat naše děti. Taková zvrácená forma závislosti na tom, co nemám. Myslím, že pokud skutečně naplno přijmete stav utrpení, může zmizet, protože vše je o přijímání a odmítání. Prakticky veškeré problémy a utrpení lidstva je v nepřijímání. Nesnáším a trpím ve své práci = nepřijímám, že mám takovou práci. Trpím bez peněz, nebo bez lásky = nepřijímám, že nemám lásku a peníze. Vždy jen pouze a čistě přijímám, že trpím, protože něco nemám a samozřejmě se soustředím pouze na to, co nemám, ale jak se říká a je to holý fakt, měl bych být vždy pouze vděčný za to, co mám.

Je to smělé tvrzení ale zcela mu věřím, na světě neexistuje nevinná oběť. Pokud přijmete Vesmírné zákony, pokud prohlédnete trošku dále a uvědomíte si mechanizmy, které kolem nás fungují a pracují, musíte si zákonitě uvědomit, že utrpení je čistě vlastní přesvědčení a konstrukt či výplod vlastní mysli a těch dalších úrovní, které nevidíme. Proto jako vždy to máte v rukách pouze vy. Myšlenky a pocity jsou čistě jen projekcí toho, co máte skutečně uvnitř.

Trpíte nedostatkem peněz? A když platíte v obchodě za jídlo, které si chcete koupit, máte u toho negativní myšlenky, že zase přicházíte o peníze, kterých máte nedostatek, tak jak byste jich mohli někdy mít dostatek, když ani nevěříte tomu, že by to mohlo někdy být možné? V SRT je jedna skvělá tabulka, která by Vám mohla pomoci. Jmenuje se Proces oktáva učení a jak změnit svůj život. Je tam 7 kroků, které musí být kompletní pro to, aby se vám změnil život tak, jak vy chcete.

A pokud je na některém kroku blok, ty další se nemohou dokončit. Proces je následovný.

1)   Uvědomováni si

2)   Touha

3)   Víra

4)   Ochota ke změně

5)   Určení úkolů

6)   Realizace úkolů

7)   Završení a odpočinek

U mě ve vztahu to bylo tak, že jsem si uvědomoval, že chci vztah, toužil jsem, ale nevěřil jsem. Byl jsem ochotný ke změně a další kroky. Ale nevěřil jsem. Takže jsem se zasekl na bodu č. 3. A tak to máte se vším. Stačí jeden blok a nezavrší se to. Utrpení bude pokračovat. Zkuste se nacítit a zjistit, kde to vázne. Každý krok je nezbytný ke změně života ať jde o cokoliv, nebo v našem případě o ukončení trápení nebo utrpení. Jak jsem psal v předchozím článku, já si vybral netrpět v rodinné destruktivní karmě, ale musím říct, že si to sám sobě dávám pěkně sežrat. Moje vědomí, podvědomí a veškeré duchovní části mě se perou.

Postupně na tom pracuji už přes měsíc a pořád je to síla. Je to opravdu tak náročné, vím, ale jak náročné bylo těch 6 let samoty? Neskutečně náročné, depresivní, sebezničující. Ale ve chvíli, kdy jsem přijmul tento stav, odešel a já našel něco, co mi jen na prvním rande vynahradilo celé ty léta sebetrýznění. A po více jak 2 letech se svojí láskou, jsem zažil tolik krásných věcí, že kdybych byl celý život sám, ani zdaleka bych nezažil tolik jako s ní. A přišlo to. A vím, že kdybych toto četl před pár lety, také bych asi pochyboval.

Ale teď tu sedím a vím to, cítím to a zažil jsem to. Můj celoživotní problém s láskou a samotou je nyní pryč a já si naplno užívám manželského života a věřím, že vy to také dokážete. Že tu bramboru sníte a věřte mi, že bude chutnat jako ta nejlepší brambora, jakou jste ochutnali. Odpověď na to otázku jak už dále netrpět je stejná, jako na většinu problémů, práce na sobě. Je to sice jednoduše řečeno, ale obsahuje to mnoho dní, měsíců či let práce na sobě. A teď trocha tvrdosti, sedět a fňukat nikdy nikomu nepomohlo. Pokud skutečně nechci trpět, nemusím, ale nestane se to lusknutím prstu. Je to dlouhý proces, ale jak jsem psal výše, první krok začíná v uvědomění si, že chceme změnu. Znám člověka co trpí samotou, stěžuje si, že se na něj nikdo nepřijde podívat. Ale když má šanci se jít společensky socializovat, odmítne to z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu. Ale to bych lhal, já vím jaký je důvod, chce trpět dál. A já ho v tom nechal, protože to není moje věc.

Každý má plnou zodpovědnost za svůj život a pokud chceme přestat trpět, musíme si nejdříve uvědomit, že trpět už nechceme. Pak už existuje tisíce cest jak toho dosáhnout.

Jaká je ta vaše cesta? Jste připraveni vyrazit? Já už rozhodně trpět nechci a co Vy? 


 Autor článku : Ondřej Rimmer Brož  Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč