Jiří Lexa: Dnes je opravdu umění vědět, co chceme

Na každém rohu lákadlo

Ačkoliv se zdá, že máme v současnosti úplně všechno, co bychom k životu potřebovali, opak bývá mnohdy pravdou. Jak je možné, že většina lidí je nespokojena se svým životem? Vždyť si mohou dovolit více, než jejich předci, prapředci a mnohá pokolení daleko před nimi. Proč dnes nejsou lidé spokojení s tím co mají? Všímáte si toho?

My sice můžeme mít opravdu všechno, ale je tomu skutečně tak? Někdo by chtěl mít krásný dům, ale nemá na něj peníze. Jiný má pro změnu nádhernou vilu, ale touží neustále někde cestovat a neposedí na místě. Další je nespokojený ve vztahu a najde se i případ, který má všechno, až na to zdraví. Jak se v tom tedy vyznat?

Základem všeho je jasná a čistá mysl. Všimněte si, co se okolo nás děje. Máme vůbec možnost svoji mysl udržet v klidu, když nás na každém rohu čeká nějaký vzruch? Celý den se pohybujeme mezi lidmi, kde není možné si mentálně odpočinout. Když jdeme něco nakoupit, tak v každém obchodě nebo nákupním centru hraje hudba. Z každého kouta nám něco nabízejí a jen si sedneme do auta, pustíme si hudbu, abychom nebyli sami se sebou. V tom horším případě jedeme hromadnou dopravou a celou cestu hledíme do obrazovky mobilního telefonu.

Nemáme prostor na mentální odpočinek

Sotva přijedeme domů, zapneme televizi a večer usneme zmoženi celodenní štací.  Jak by ne, vždyť během dne nemáme ani chvilku na odpočinek naší mysli. Již dlouho říkám, že pokud bych se ještě někdy vrátil do školství, zahajoval bych každou vyučovací hodinu krátkou desetiminutovou meditací. Zklidnil bych si děti a dal jim alespoň chvilku prostor, aby uvolnili svoji „hlavu“. Jestli tyto řádky čte nějaký aktivní pedagog, tak doporučuji vyzkoušet. Nastavte si vyučovací hodinu tak, že dáte dětem 10 minut meditaci. Uvědomte si, že i pro vás to bude každodenní relax, neboť učíte-li např. 7 hodin, tak budete mít za celý den 70-ti minutovou meditaci. A to už je opravdu perfektní! Učení vám potom půjde samo a děti to bude bavit. Proč? Protože se budou na vaše hodiny těšit! Vyzkoušejte a uděláte něco pro sebe i pro své svěřence.

Vraťme se však k původnímu záměru tohoto příspěvku

Díky velkému množství vzruchů celého dne už nemáte kapacitu, abyste si ve skutečnosti řídili svůj život přesně tak, jak chcete. A stačí opravdu velmi málo! V první řadě je nutné vědět, co je vaším skutečným cílem. Uvědomíte-li si to, budete se k němu blížit mílovými kroky. Nenechte  nikoho, aby okupoval vaši mysl! Přesně to se totiž dennodenně děje. Všichni využívají nevědomosti naivních lidí, kteří vůbec netuší, jak zákony Vesmíru vlastně fungují. V momentě, když si to uvědomíte, nebude již problém se soustředit přesně na to, co ve skutečnosti chcete a neovlivní vás ani reklama v televizi, na kterou se pravidelně díváte.

Chcete docílit, aby se vám děly skvělé věci?

Jestli odpovíte na nadpis této kapitoly pozitivně, nezbyde vám nic jiného, než začít pomalu, ale jistě měnit. Zpočátku se stačí soustředit na věci, které chci, aby se mi opravdu v životě odehrávaly. To znamená, že budu ve skutečnosti myslet jen na ně. Dejte si pozor, abyste však nemysleli na to, že sice ony věci chcete, ale že je ještě nemáte, protože to je přesně ten nesprávný vzorec myšlení. Lepší je si představovat, vizualizovat a různými jinými způsoby připomínat věc po které toužíte a pocitově ji vnímat tak, jako byste ji už měli. Například budete toužit po novém autě značky Mercedes – Benz. V žádném případě si nepředstavujte, že je v tuto chvíli pro vás nedostupný. Naopak si najděte prodejnu takových aut. Sedněte si do vytouženého vozu, zavřete oči a nechte proudit vaší myslí představu, že již v tomto autě jedete na vytouženou dovolenou. Snažte se pocítit tu lehkost, radost, vděčnost, pokoru a další emoce, které vás prostupují. Vždyť máte auto svých snů!

A právě toto je účinný způsob, jak docílíte všeho, co si ve svém životě přejete. Stačí vám neochvějná víra a hluboká vděčnost z každé drobnosti, kterou vám život přináší každý den. Velmi rychle pocítíte, že se okolo vás něco mění. ve skutečnosti se měníte vy, protože jste změnili svůj aktivní způsob života na mentální rezonanci s Vesmírem. A právě zde je velmi těžká práce s mnohými lidmi, protože málokdo snese být sám se sebou, svým nitrem, myšlenkami a představami. Někomu to přijde nudné, jinému nesmyslné, ale ve skutečnosti jde pouze o to, že se nedokážou dostat do souladu své mysli, srdce a Vesmíru.

Krátká meditace lepší než žádná

Pokuste se každý den meditovat. Stačí pár minut denně a postupně to zvyšovat. Začněte na 10 minutách. Po týdnu přidejte 5 minut a hrajte si. Tím, že se dostanete do svého středu, budete mít mnohem větší šanci plnit si vlastní přání daleko rychleji, protože Universum potřebuje čas na realizaci vašich záměrů a to si málokdo uvědomuje. Přestaňte s výkonem a preferujte kvalitu, kterou je v tuto chvíli vaše klidná mysl. Pokud nevíte, jak meditovat, můžete využít mé webové stránky, kde mám k dispozici vlastní meditaci a můžete si ji každý den pustit.

Pokračování příště…

www.jirilexa.cz


Autor čtení z kvantového pole:
Jiří Lexa - harmonizace kvantovou vlnou http://www.kvantovacesta.cz 

Jiri Lexa harmonizace kvantovou vlnouHarmonizace kvantovou vlnou je účinná metoda napravující naše problémy na fyzické i psychické úrovni. Dokáže však pomoci i v nápravě finanční prosperity, pracovních i partnerských vztahů. Všechno je totiž o našem myšlení a pokud jsme schopni zharmonizovat nebo chcete-li dostat do rovnováhy naše myšlenky, tak se doslova v našich životech dějí zázraky. A pokud chcete, pomohu Vám nalézt tuto rovnováhu, aby jste byli pouze vy tvůrci vaší reality, neboť nás nemůže nikdo vyléčit, ani jinak uzdravit, kromě nás samotných. Každý z nás má totiž neomezené schopnosti, které si ve většině případ nedokážeme pouhým rozumeme představit a právě v tomto bych vám rád ukázal návod, jak nalézt schopnosti sám v sobě a nemuset se spoléhat na pomoc zvenčí.

 Chanelling na podobné téma v českém znění pana Lexy

                                       

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč