Padal sníh a já nevnímala chladné vločky padající na mou tvář. Auto bylo ve škarpě, náraz byl silný, silniční značka ležela pod autem. Jela jsem přece pomalu, znám to tady jezdím zde každý den do práce, ale v noci mrzlo a silnice ještě nebyly posypané. Opodál muž odhazoval sníh, jen se podíval a odešel, auta, která projížděla okolo přibrzdila jen proto, aby se mohli podívat, nikoli pomoci. Dál jsem tam stála ani už nevím jak dlouho a přemýšlela co dál. Adrenalin je mocný, mozek pracuje a přemýšlí prakticky, jak dostat auto ze škarpy a dostat se domů. Mužský hlas, který jsem najednou uslyšela, byl vysvobození, řekl mi, že slyšel velký náraz a pak mě viděl stát před autem, na nějaký čas jsem mu zmizela z dohledu, myslel si proto, že mi někdo pomohl, ale pak mě tam viděl stát opět. Pomohl mi dostat auto ze škarpy a odvezl mě domů. Při lékařské prohlídce byl stanoven šok a klidový režim.

Jak jsem se již zmínila, adrenalin mi pomohl splnit v tu chvíli pro mě základní povinnosti a šok a snad i bolest jsem nevnímala.

kotyZhruba po půl roce, kdy jsem si už na tento zážitek téměř nevzpomněla, přišla rána, bolest zad, hlavy kloubů, celého těla. Navštívila jsem lékaře, který mi nechal udělat testy na boreliózu, neboť mé příznaky tomu odpovídali a trefa. Následovala léčba, kdy jsem několikrát užívala ATB, Neurologie, magnetická rezonance mozku, lumbální punkce, vše bylo relativně v pořádku, ale můj stav se nelepšil. Byla jsem unavená, ale tak, že jsem spala a spala. Každý den byl stejný, spánek a léky na bolest a pocit osamělosti. Rodina mi byla velkou oporou, ale každý z nich měl své povinnosti, škola, práce, takže jsme spolu trávili čas mezi tím, když mě probudili a poté jsem opět usnula. Ani krásné letní dny jsem nebyla schopná trávit venku a užívat si, ataky a bolesti byly silnější.

Jednoho dne jsem si řekla, jak z toho kola ven a napadlo mě pořídit si kočku. Už jako malá holka jsem je měla ráda, nemusí se venčit, tak proč ne. Koupila jsem si Britskou kočku jménem Kari. Britské kočky jsou klidné, polehávají v blízkosti člověka a mají rádi přehled o dění kolem nich. Bylo zvláštní, jak jen pocit, že je se mnou doma mi začal pomáhat. Byla jsem doma už téměř rok a takovou energii jsem dlouho nepocítila. Ona byla se mnou a já byla s ní a začalo zvláštní propojení, které jsem zprvu brala jen jako souznění mezi člověkem a kočkou. Když jsem spala, spala se mnou, když jsem byla vzhůru věnovala se sama sobě, britky jsou takové, ale kolikrát večer přišla, sedla si naproti mně a začala mňoukat, přivírat oči, cítila jsem jako kdyby říkala, už je čas jít spát. Šla jsem a ona šla za mnou, když jsem usínala, odešla. Několikrát v noci mě probudilo, jak chodí po posteli kolem mě, předla a zase odešla. Smála jsem se tomu, když jsem to vyprávěla, že mě chodí v noci kontrolovat. Ale chodila mě také budit, mňoukání přímo do ucha a pohled, který říkal, už nespi mi zezačátku také přišel zábavný. Při bolestech si lehávala k místu, kde jsem bolest cítila, a předla. Uklidňovalo mě to a uvolňovalo, bolest se tím vždy zmírnila. Co mě však opravdu zaráželo, bylo to, že kdykoli jsem si sedla na sedačku, lehla si za mou hlavu, za krk. Říkala jsem si, proč, takhle jí nemůžu pohladit, ale postupem času se to stalo pravidlem.

Za nějaký čas jsem nastoupila na RHB oddělení na tři týdny. Bylo to úžasné, cvičili se mnou, každý den jsem podstupovala Vojtovu metodu, neboť jsem měla nižší citlivost levé horní i dolní končetiny. Vše se zlepšovalo ale bolest za krkem a hlavy se naopak zhoršovala. Přestali mi tedy cvičit s krční páteří.

Dostala jsem se opět na neurologii, opět magnetická rezonance a výsledek…šok. Vyhřezlé krční ploténky, následkem autonehody ale tak moc, že neurochirurgové mě v mém věku ještě operovat nechtějí a i přes operaci budu mít doživotní následky. Bylo to zvláštní, v momentě, kdy jsem se dozvěděla svou diagnózu, jsem si vzpomněla na Kari, jen mi proběhlo hlavou, ona to cítila, ona cítila, že tam není něco v pořádku a proto si mi neustále lehala za krk.

Začala jsem se ptát sama sebe, co je to za vlastnost a jak je možné, že mi její doteky a přítomnost tak pomáhají. Jak je možné, že když jí hladím a dotýkám se jí, cítím lépe i svou levou ruku. Tolikrát byla i u ostatních členů rodiny, pokud byl někdo z nich nemocný. Britky dle mé zkušenosti, nejsou kočky k dětem, ale pokud některé z mých dětí bylo nemocné, Kari k nim přišla, lehla si na ně, nebo vedle nich. Pokud měli teplotu, lehávala na jejich těle, předení ale nebylo přímo předením, přirovnala bych to spíše k nějaké vibraci celého jejího těla a zvláštního pobrukování, při čemž měla natažené packy, oči zavřené, ale nespala, působila spíše velmi soustředěně a za několik minut se protáhla a odešla.

Dnes již opět chodím do práce, byť kromě léků mi lékaři pomoci nemohou. Chodím na kontroly, ale mohu s klidem říci, že díky „terapii“ kočkou se cítím skvěle. Vděčím jí za znovu získanou energii a chuť opět si téměř na plno užívat života. A léky na bolest, jako je například můj dávný přítel Tramal, zůstávají v mé krabici na léky již mnoho měsíců a doufám, že to tak bude i nadále. Únavový syndrom mi zůstal, ale jak se říká, vše si bere nějakou daň.

Začala jsem se zajímat o Felinoterapii, kterou jsem prošla, aniž bych věděla, že existuje. Pro mnoho lidí, je kočka, jen kočka, bohužel málo kdo ví o jejich léčivích schopnostech. Jsem velmi ráda, že jsem je mohla a mohu poznávat.

Ale tím můj příběh nekončí, pořídila jsem si Ragdollího kocourka Timmyho a to je opravdu „extraterapeut“.

Renáta Turková


Navazující články:

Simona Lásková: Minulé životy tvoří i dnes náš život - skutečné příběhy

Očima laskavé rebelky: Stíháte být šťastní?

Michal Říha: Proč je chůze na boso tak prospěšná?

Ivana Valová: Lymfatická soustava


Autorka články: Renáta Turková - terapeutka regresních terapií - FACEBOOK FELINOTERAPIE kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Felinoterapie je léčba těla i duše. Při této léčbě využíváme mnoho našich smyslů, je vhodná pro léčbu dětí, starší lidi a dnes tak převažujícímu stresu.

 • Simple Item 40
 • Simple Item 37
 • Simple Item 42
 • Simple Item 41
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Soňa Sofi: Jak vybrat ideální datum svatby dle numerologie?

  Soňa Sofi: Jak vybrat ideální datum svatby dle numerologie? Svatební den je jedno z nejdůležitějších dat v životě člověka. Je to velká oslava lásky a vzájemného závazku dvou lidí. Jde o výjimečný den, proto je dobré si správně vybrat z hlediska příznivých vibrací a podpořit vhodné energie k fungování zdárnému průběhu vývoje manželství. VÝPOČET Číst dál
 • Vendula Kociánová: Končím s hubnutím!

  Vendula Kociánová: Končím s hubnutím! Jsme naprosto šílené! A to skoro všechny!A už toho mám dost. Přestávám hubnout a vyhovovat trendům.Před pár lety v nějakém zábavném pořadu dávali na ulici otázku mužům „Jak byste reagovali, kdyby vaše žena nebo přítelkyně měla celulitidu?” Odpovědi mě velmi překvapily. Většina mužů odpověděla, že Číst dál
 • Vendula Kociánová: Chci být těhotná! Chci pozornost a jistotu!

  Vendula Kociánová: Chci být těhotná! Chci pozornost a jistotu! Včera jsme s kamarádkou Zuzankou seděly v čajovně. Zuzanka je těhotná, čeká své první děťátko a velmi se na něj těší. Po té co jsme se pobavily o velikosti a váze miminka, sáhly na bříško, jsme se začaly bavit o tom, CO JE VLASTNĚ NA Číst dál
 • Adéla Chytilová: Samota může být lék

  Adéla Chytilová: Samota může být lék Samota není zlá, je to jen způsob, jak se sblížit sám se sebou. Vždy jsem se samoty bála. Byla pro mě symbolem úzkosti, nudy a prázdnoty.Připadala jsem si sama, když jsem měla být bez druhých. Neuměla jsem samotu správně pochopit ani využít. Děsila mě. Nesebeláska Číst dál
 • Alessandra Lanzafame: O čem je SKUTEČNĚ cesta dvojplamenů?

  Alessandra Lanzafame: O čem je SKUTEČNĚ cesta dvojplamenů? V tomto článku bych chtěla opět připomenout a vyzdvihnout pár důležitých věcí, které je potřeba si uvědomit na cestě s tvým dvojplamenem. Bude to dlouhé, takže se doporučuju pohodlně usadit a vzít si třeba popcorn. Já sama jsem na této cestě téměř 7 let, a Číst dál
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Sledujte náš youtube kanál PŘÍZNAKY TRANSFORMACE

Nadcházející události

19čec
Číslo dne narození poukazuje na speciální vlohy a schopnosti, které budou člověku k dispozici na jeho životní cestě směrem k naplnění osudu. Má vliv zejména ve střední části života. Naznačuje na silné stránky osobnosti a na významné zkoušky. Jde o číslo osudu, které znamená naší minulost, duševní dědictví a podstatu minulého života. Poskytuje nám informace o našem temperamentu a odhalí nám naše vlastnosti, které nás doprovázejí celý život. Podporuje náš osobní vývoj." id="dp-module-upcoming-default-136-events-353-353-description">
20čec
20.07.2018 22:00 - 23:00
ŽIVĚ: Pozitivní zprávy 3. díl
Zprávy mají v dnešní době depresivní podtext a to bychom chtěli změnit! Kdo říká, že zprávy musí být negativní, smutné a nepříjemné? Na světě se děje tolik krásného a my Vás o tom chceme informovat! Také potřebujeme Vaší pomoc. Pokud uvidíte nějakou pozitivní zprávu nebo článek o tom, co se děje ve světě nebo v duchovní sféře, pošlete nám ho pro sdílení s ostatními v našem novém vysílání. Pro zaslání odkazu na pozitivní zprávu nebo článek do redakce: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById('cloak2234a04652bb6b831ea68e202ca81769').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy2234a04652bb6b831ea68e202ca81769 = 'zpravy' + '@'; addy2234a04652bb6b831ea68e202ca81769 = addy2234a04652bb6b831ea68e202ca81769 + 'priznakytransformace' + '.' + 'cz'; var addy_text2234a04652bb6b831ea68e202ca81769 = 'zpravy' + '@' + 'priznakytransformace' + '.' + 'cz';document.getElementById('cloak2234a04652bb6b831ea68e202ca81769').innerHTML += ''+addy_text2234a04652bb6b831ea68e202ca81769+''; " id="dp-module-upcoming-default-136-events-334-334-description">
21čec
Vysílání na téma Vlákna stvoření. Vlákna stvoření poodhalují nový pohled a pochopení na inkarnace, Vesmírné a Boží zákony, smysl života a další duchovní témata. Ptejte se na co chcete!" id="dp-module-upcoming-default-136-events-354-354-description">
22čec
Soňa Sofi, špičková kartářka a numeroložka, předá v tomto vysílání své jedinečné znalosti jak vykládat mariášové karty." id="dp-module-upcoming-default-136-events-355-355-description">
Připojte se k nám na facebooku
national cpr association