Fluorid je oficiálně zařazen jako neurotoxin

Důkazů o tom, jaký negativní vliv má fluorid na naše zdraví posledních pár let rapidně přibývá. Lidé doufají, že když se zvýší povědomí o těchto účincích, může fluorid sodný zmizet ze světových zásob vody. Nedávno byl učiněn velký krok v jednom z nejprestižnějších lékařských časopisů The Lancet. Fulorid byl konečně klasifikován jako stoprocentní neurotoxin. Tímto se dostal do stejné kategorie jako olovo, arzen nebo rtuť.

Novinku vydal autor Stefan Smyle, který citoval zprávu, která již byla vydaná v časopise The Lancet Neurologie v březnu 2014. V tomto článku autoři uvedli, že na světě je neobjeveno stále více takovýchto neurotoxinů. Uvádějí také, že mnoho dětí jsou v dnešní době zasaženy vadami a poruchami vývoje nervové soustavy, které jsou způsobené právě těmito neurotoxiny. Autoři odhalili, že i když je fluorid sodný ve vodních zásobách obrovský problém, jde i o jiné místa jeho nalezení, jako například ve výrobcích velkovýroby čajů, které se pěstují ve znečištěných oblastech.

Hodně rodičů se vyhýbá zubním pastám s fluoridem a mění je za přírodní produkty. Lidé celkově začínají žít a nakupovat zdravěji, protože jim jde o zdraví vlastní rodiny. Skvělá přírodní zubní pasta je například Earthpaste (Zemská pasta), pro lidi, kteří by jí třeba neznali. Pokud už si nechcete ničit zdraví zubní pastou s fluoridem, doporučuji si vyrobit vlastní. 

Fluorid a rakovina

Fluorid se do našich vodních zásob dostává skrze Severní Ameriku, ale ve většině zemí je fluorid zakázaný. Proč asi? Protože fluorid je v případě našeho zdraví velice nebezpečný. Fluorid ve vodě byl spojen s různými druhy rakoviny. Pokud jste ještě nezačali filtrovat vodu od fluoridu, měli byste začít, už jen kvůli zdraví.

Návod na jednoduchou výrobu zubní pasty krok za krokem:

Jako základ se používá čistý kokosový tuk, jednu až dvě lžíce. Je chuťově příjemný, jedlý a má i mírně protibakteriální účinky. Při teplotách nižších než zhruba 25 °C má pevnou konzistenci, takže není problém dát ho v případě potřeby na chvíli ztuhnout do ledničky, při vyšších taje (a tedy i v ústech při zubní hygieně).

Protože jde o pastu na čištění zubů, nesmí chybět bělicí a brousicí složka, což spolehlivě obstará jedlá soda, která je i běžnou součástí prodávaných kvalitních zubních past. Opět tedy jde o ingredienci, jejíž případné požití není jakkoliv škodlivé pro zažívání. K výše uvedenému množství tuku stačí zhruba lžička.

Zubní pasta by také neměla postrádat příjemnou chuť a složku antibakteriální, což do jisté míry z vládne obstarat stévie. Tedy jihoamerická bylinka, kterou si můžete i sami pěstovat třeba v truhlíku na okně.

Její lístky můžete použít čerstvé i sušené, ale koupit ji lze i v podobě prášku nebo kapiček. Přidané množství závisí čistě na vašem subjektivním pocitu příjemné chuti. Použijete-li bílý prášek nebo kapičky, získáte pastu čistě bílou. Pokud přidáte nadrcené lístky, budou v bílé hmotě pasty drobné zelené kousky.

Antibakterální účinky pasty pak ještě podpořte přidáním několika kapek čajovníkového oleje, tedy tea tree. Pak ochutnejte a chuť pasty, která by vám hlavně měla být příjemná, si upravte přidáním adekvátní ingredience. Hotovou pastu pak můžete uložit do skleničky nebo třeba do čisté nádobky od pleťového krému.

Pozn. Překladatele: Jako ingredience na chuť se dá využít například skořice.

Jakou zubní pastu používáte Vy? Kupujete nebo vyrábíte? Pokud kupujete, začnete vyrábět?Zdroj článku: http://awarenessact.com/fluoride-officially-classified-as-a-neurotoxin-in-worlds-top-medical-journals/?=ewao

Zdroj návodu: https://hobby.idnes.cz/domaci-priprava-zubni-pasty-d1e-/hobby-domov.aspx?c=A140818_114159_hobby-domov_mce

Překlad: Ondřej Brož

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč