jarní květinyJaro je tady!! I když možná zrovna Aprílově deštivé :-) a je tu můj jarní článek o jarní síle, zvycích a mýtech, o těch pravých Velikonocích ...(a samozřejmě pár skvělých akcí, na které vás s radostí zvu!)
Blíží se první jarní úplněk, vrchol jarní energie, doba kdy bychom správně měli oslavovat Velikonoce! To byl ten pravý svátek jara, který slavili naši předkové a dochoval se nám ve velikonočních zvycích – pomlázce, vajíčkách, jarních koupelích. Zatímco my jsme zvyklí slavit Velikonoce až PO vrcholu jarní síly, podle křesťanské tradice, která Velikonoční dny určila po prvním jarním úplňku. Bezpochyby, aby zkrotila velmi nezbednou energii jarních svátků ;-)
Jarní rovnodennost letos přišla 20.3.– rok se obrátil do své světlé půlky, světlo a den mají teď navrch nad tmou a nocí. 
A co takové jaro dokáže! Během dvou týdnů se příroda proměnila neuvěřitelným tempem. Slunce svou silou a Vesna svou nezadržitelnou energií probudili veškerý život. Ptáci zpívají, květy voní, všechno se zelená a přitom před pár týdny bylo vše ještě studené a šedivé.

Jarní rovnodennost a první jarní úplněk vždy byly časem oslav, krásy a síly mládí, znovuzrození života, naděje a potenciálu všeho, co nám přinese období tepla, slunce a plodnosti.

VajíčkaSymboly Velikonoc – krásně barevná, nejlépe červená vajíčka a vesele nazdobená pomlázka – nám připomínají zázrak plodnosti a ženské a mužské síly tvoření.
Pro naše předky představovaly vajíčka symbol ženského daru dávat život a současně symbol nového začátku – zárodek, ze kterého se v nadcházejícím období může zrodit něco nového a vyrůst do plného potenciálu.
Pomlázka představovala sílu mužské plodnosti a tvořivosti a současně byla nástrojem požehnání ženské plodnosti – jarní vrbové proutky plné nezadržitelné energie růstu byly vnímány jako magický nástroj, který tuto sílu předává ženám, kterých se dotkne.

jaro je tadyLidé si vyprávěli věčný mýtický příběh mladého boha jarního slunce a mladé bohyně jarní země - jak spolu laškují v polích a lukách, a zatím jejich přitažlivost, síla a plodnost roste ...
V jednom ze starých slovanských mýtů se vypráví, jak první hrom první jarní bouřky je zvukem Perunova kopí, které v údivu upustil na zem, když se zahleděl do očí přicházející krásné Vesně ...    

Tak vám chci popřát, abyste si užívali všechny dary, které nám jaro přináší a nabrali sílu skrze Velikonoční jarní úplněk, který přijde v noci z pondělí 11.4. na úterý 12.4. a vrcholí v úterý v 8 hodin ráno.
Pokud máte chuť si udělat doma malý a jednoduchý rituál na jeho oslavu a probuzení jarní síly v sobě, na konci tohoto mailu najdete link na „live" instruktáž :-)
A s touto krásnou jarní energií vás ze srdce zvu na pár skvělých akcí, které jsem pro vás spolu s dalšími úžasnými lidmi připravila:
V krásném májovém čase, jako stvořeném pro prohloubení lásky a vášně ve Vašem vztahu vám spolu se svým mužem, Pavlem Slezákem, přinášíme první ze série víkendových setkání pro ženy, muže a páry věnovaných partnerství a intimitě:

MILENCI NAVŽDY*
*nebo tak dlouho, jak bude trvat vaše láska - a to je na vás! 19.-21.5. 2017

Většina z nás touží po naplňujícím, láskyplném a vášnivém vztahu. Ne vždy se nám to však daří.

Chceme vám ukázat, že za to jaké jsou naše vztahy nemůže osud, ale že jim můžeme pomáhat vyrůst do podoby, po jaké toužíme.

Podělíme se s vámi o mnohá tajemství udržitelného láskyplného a vášnivého vztahu, která už 17 let spolu objevujeme:
- jak podpořit lásku a pěstovat vášeň ve vztahu
- jak rozvíjet porozumění a vzájemný respekt
- jak v sobě navzájem vidět odraz posvátného mužství a ženství
- umění partnerské komunikace
- jak si víc svůj vztah užívat, otevřít se víc radosti, živosti a erotice

A kde jinde pořádat májový kurz o vztazích, než v Máchově kraji, v krásné Skalce u Doks, nedaleko Máchova jezera!
Vše se dozvíte TADY: http://zenskekruhy.cz
 
Další nádherná akce pro muže, ženy i děti - pro celou rodinu

Konference Bohyně2. ročník Konference Bohyně – letos zaměřený na téma DIVOKÁ PŘIROZENOST 4.-8.7. v Dolních Věstonicích 

Druhá konference je zasvěcena panenskému aspektu bohyně: Divoké dívce, která představuje nezkrocené a nespoutané jádro naší bytosti.
Letošní rok bychom chtěli otevřít dvířka k uzdravení naší podstaty a našeho základu bytí.
Divoká dívka/divoký mládenec jsou archetypy v našem životním cyklu, na kterých je vystavěno vše ostatní.
Jsou základem naší energie a našeho přístupu k životu.
Přijďte tedy spolu s námi vkročit do posvátného prostoru nespoutané síly, hravosti a divokosti
Bude to překrásná cesta, na které možná najdete to, co již dlouho hledáte....
Náš tým z Čech, Moravy a Slovenska pro Vás připravil silný a nezapomenutelný program.
Můžete se těšit na tvořivé, divoké, hluboké workshopy, přednášky, tanec, zpívání, nádherné obřady, putování krajinou a krásnou atmosféra pospolitosti!

Nejvýhodnější vstupenky jsou již v prodeji! Vše o konferenci se dozvíte TADY: http://konferencebohyne.cz 

To je ode mne vše, užívejte jaro a těším se na možná setkání!!
s láskou, Katka

Autorka: Katka Kramolišová - terapeutka, duchovni ucitelka a spisovatelka. 

Více na konferencebohyne.cz


Navazující článek: 

Katka Kramolišová: KDO A CO JE BOHYNĚ? 


 

 

 

Tento článek poskytla osobně pro server Příznaky transformace autorka článku. Jeho šíření je možné pouze s jejím souhlasem! Kopírování tohoto článku z našeho webu je zakázáno. Chcete-li jej zveřejnit na svém webu, získejte si souhlas autora. Ke sdílení článku na sociálních sítích využijte výše uvedené tlačítko sdílet. Děkujeme. 

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč