Ondřej Brož: Inkarnační cesta (3) – Jak se vyvíjí Duše

Rozdíly mezi dimenzemi jsme si vysvětlili společně s procesem inkarnace. Aby nám vše zapadlo dohromady, je třeba vysvětlit si, jak se vyvíjí naše Duše. Ať už se bavíme o celku Duše, nebo malinké části Duše, kterou máme inkarnovanou v sobě, jedná se o jedno a to samé. Vysvětlovali jsme si to na příkladě se včelím úlem. Rozhodně doporučuji celý tento cyklus přečíst nebo poslechnout od začátku, abyste měli veškeré informace. Ohledně dimenzí se rozjela obrovská debata o počtu dimenzí a tak dále. Jsem si vědom, že dimenzí je spousty, ale pro mě jsou tyto informace aktuálně nepodstatné, jelikož my jsme teď ve 3D a ostatní dimenze nás pro tuto inkarnaci podle mě nemusí vůbec zajímat.

Celek Duše, který je nahoře v 5D, je ve spojení s jednotou, vesmírem, Zdrojem, stvořitelem a se vším co existuje.  Pokud si chce Duše něco zažít, vyšle část Duše do nějaké reality, tam obydlí tělo nebo v našem případě člověka a ten sbírá zkušenosti. O tom, kam všude se může Duše inkarnovat, si řekneme příště. V našem případě je teď část Duše v lidském těle. Lidské tělo ve 3D realitě není tak častý jev, jelikož existují jiné dimenze, vesmíry, těla z našeho pohledu mimozemská atd. Tam to zase funguje trochu jinak a troufl bych si říct, že zkušenosti, které se dají nabrat zde na této planetě, jsou velmi jedinečné.

 

Duše se vyvíjí skrze získávání zkušeností, které vedou k nějakému uvědomění. A právě to uvědomění je pro nás důležité. Aby nám něco došlo, nebo takzvaně docvaklo. Vezměme si na příklad uvědomí: „Tak a dost, mám se natolik ráda, že toto už nebudu zažívat." Toto si chce Duše zažít, souvisí to se sebedestrukcí, sebeláskou atd. Duše si tedy naplánuje určité situace v životě, které jí budou pořád dávat pomyslné facky, dokud neřekne dost. Může to být například ve formě vztahů. Znáte určitě ty chvíle, kdy posloucháte kamarádku a říkáte si panebože, proč v tom vztahu je? Copak je slepá? Ano, ona v tu chvíli je slepá, jelikož tam není to uvědomění. Víte, když si chce Duše něco zažít, musí to zapomenout a přesně tak to má ta část Duše, která sem jde. V tu chvíli je navázána na prožití určité zkušenosti, takže o ní nemůže přece nic vědět, jelikož by to nebyla zkušenost. Proto, ať už my nebo naše kamarádka, budeme zažívat negativní destruktivní vztahy. Můžeme je zažívat roky, nebo desítky let. Pořád se ptáme, proč já? Proč si nemohu najít hodného partnera? Protože si to nedovolíme a trpíme ve vztazích, abychom došli ke zkušenosti a následnému uvědomění. A pak jednou přijde rána, nebo také nemusí, ale většinou přichází. Partner nás třeba surově zbije a jak tam ležíme na zemi, řekneme si tak dost, tohle už nechci. A tam dojde k uvědomění. Mám se natolik ráda, že toto už nebudu zažívat. Uvědomění je zde a my najednou nemáme potřebu hledat destruktivní vztahy, jelikož víme, že už tyto zkušenosti nepotřebujeme. To jak to popisuji je velmi zjednodušené a chce to mnohdy hodně práce. K danému uvědomění může klidně dojít i dříve, jelikož máme svobodnou vůli. Je čistě jen na nás, kdy toto uvědomění necháme vstoupit do naší podstaty a pochopíme to, takže už to nebude potřeba zažívat.

 

Jednou jsem například na kurzu říkal. Zjistil jsem si přes kyvadlo, že mám ve 45 letech naplánovanou vážnou nemoc, tak jsem si to zrušil. Zasypaly mě otázky typu proč jsem to zrušil, jestli ta nemoc mě měla něco naučit a teď se vyhnu zkušenosti. Dlouho jsem přemýšlel co na to odpovědět a pak mi to došlo. Řekněme, že ve 45 letech dostanu rakovinu a budu bojovat s nemocí. Během toho mi ta nemoc dodá zkušenost a následné uvědomění: ,,Měl bych se lépe starat o své tělo a žít zdravějším životním stylem." A to je to uvědomění. Jenže opravdu je nutné, k tomuto uvědomění dojít skrze takovou ránu? Jak jsem říkal, jsme bytosti se svobodnou vůlí a proč si nezměnit plán. Takže teď je mi 29 a za pár let, až mi bude 33, se dostanu skrze různé situace do okamžiku, kdy si pustím nějaký dokument, kde bude toto vše řečeno a mě to tak zasáhne, že si uvědomím: ,,Měl bych se lépe starat o své tělo a žít zdravějším životním stylem." Víte, jde o uvědomění, to je podstatné a to jaká zkušenost nás k němu dovede, je čistě jen na nás. Znám lidi, kteří trpí v něčem 10 let a neustále se obhajují tím, že to je přece to utrpení, které si vybrali a že k němu musí takto dojít, jelikož to tak je nastavené. Ale opět opomíjí svobodnou vůli. Ano, jsme tu pro to uvědomění, takže to se asi jen tak nezmění, ale způsob, jak dojdeme k tomuto uvědomění, je čistě jen na nás.

 

K tomu se váže další nepříjemná věc, která zasahuje spousty lidí a to je páchání dobra. Představte si, že váš syn, přijde s tím, že si chce zažít, že rána hlavou o zeď bolí. Uvědomění je, nebouchej hlavou o zeď, bolí to a ta zkušenost je, že půjde a bouchne se hlavou o zeď. Jenže my chceme lidem pomoci, ochránit je, jenže tím je držíme od zkušenosti. Takže syn se připraví s hlavou ke zdi a my ve snaze zabránit jeho bolesti, na zeď dáme ruku. A syn se bouchá, bouchá a bouchá. Bolest nepřichází, protože bouchá do naší měkké ruky. Po nějaké chvilce nás začne bolet ruka, tak jí dáme pryč, protože už to nebudeme moci vydržet. Syn se bouchne do zdi, bolí ho hlava a stali se dvě věci. K uvědomění došel mnohem, mnohem později a jeho bolí hlava a nás ruka. Není to vůbec konstruktivní a páchání dobra, je většinou motivované tím, aby nám to ublížilo a také se mnohdy jedná o uvědomění: ,,Nech lidi své bolesti, protože stejně jako ty prožíváš své, oni prožívají svoje a je to v pořádku. Nemohu nést bolest ostatních, nebo celého světa. Nemůžu zachránit všechny, protože se jedná o jejich individuální inkarnační cestu." Pomozte kamarádovi, aby se dostal z alkoholu. Spadne zpět, pomozte mu znova. Spadne znova, tak na něj kašlete, protože to očividně nechce. Lidé jsou schopní tahat někoho z hnoje roky a když se podívá zpětně, zjistí, že to nikam nevedlo. Nebo třeba ano, ale vynaložené úsilí je tisíckrát větší, než posun toho člověka, jelikož jeho posun je dán právě tou zkušeností, o kterou ho připravujeme. Pokud se snažíme někoho držet od jeho zkušenosti, od bolesti kterou si vybral, stejně k ní jednou musí dojít a díky nám k ní dojde později, jelikož za ně neseme jejich zátěž. Mimochodem toto je nejčastější příčina bolesti zad.

A když jsou například rodiče, kteří ochraňují své děti, jednou tu rodiče nebudou, nebo se dítě odstěhuje. Stejně pak ty zkušenosti bude nabírat, ale bude vhozen do světa bez jakýchkoliv zkušeností a uvědomění a svět ho semele. Stejně jako když dítě vyrůstá ve sterilním prostředí chorobného úklidu. Pak se rodiče diví, že dítě je ze školy stále nemocné.

 

S každým uvědoměním, které část Duše skrze zkušenost nabere, si zpracovává témata, které si chce prožít. Ve chvíli, kdy má splněno a prožila si vše co chtěla, odchází nahoru, do celku Duše, kde odnese nabrané zkušenosti a místo ní jde další část Duše, která pokračuje na inkarnační cestě. Toto se může dít mnohokrát za život, záleží pouze jen na zkušenostech, které člověk prožije. Troufnu si říct, že čím větší trable v životě, tím větší vývoj. Duše, které se inkarnují do lidí, které mají bezproblémový život, jsou Duše, které si pro tuto inkarnaci vybrali třeba i za odměnu minimální rozvoj, protože to nemají aktuálně zapotřebí. S každou splněnou částí Duše, se zvyšuje úroveň vědomí Duše, což budeme zase probírat příště a tím se přibližuje blíže ke Zdroji.

 

Určitě jste zažili to, že jste nějakou větu nebo uvědomění slýchávali tisíckrát, ale nikdy se vás nedotkla. A když je ten správný čas a je možné dojít k uvědomění, zjistíte, že vám to říkalo desítky lidí předtím, ale vy jste v tu chvíli nebyli schopní to vnímat. Slyšeli jste slova, ale nevnímali význam. A k tomu se váže další manipulace a to je zrcadlení. Neříkám, že zrcadlení není pravda, ono to tak funguje. Ale ezoterismus si z toho opět vytvořil past a výmluvu. Když vám otec říká celý život, že jste líný, můžete si říct, je to jeho zrcadlo, není to pravda, jen mě soudí a tak dále. Jenže když vám to v životě říká desítky lidí, asi na tom něco bude. Znám lidi, kteří to využívají jako výmluvu. Je to jen zrcadlo, já v těch lidech vyvolávám jejich stíny, strachy, zraněné vnitřní dítě. Ne znamená to, že jsi hajzl, agresor a lidi ti jen ukazují co je v tobě, aby sis uvědomil, že nejsi posel světla, ale svině. V tu chvíli jste v pasti sama sebe, jelikož nepřebíráte zodpovědnost za to, že se stále dostáváte do kontaktu s někým, kdo vám neustále něco připomíná a pochopit a přijmout to, je ta zkušenost, která vede k uvědomění. A vy to uvědomění odstrkujete výše zmíněnýma kecama. Když mi někdo po vysílání napíše: ,,Dneska ti to Ondro nešlo, bylo to úplně z cesty." Já osobně si upřímně řeknu: ,, Možná jo, ale je to tvoje hodnocení, tak si to strč za klobouk." Když mi to ovšem po vysílání napíše 5 lidí, nebo 10 lidí, řeknu si: ,,Asi mají pravdu, příště si to lépe připravím." A o tom to je, neohánět se duchovním moudrem zrcadlení, ale uvědomit si, že když mi více lidí něco řekne, není to přece zrcadlo, ale realita, kterou je třeba vnímat a zamyslet se nad tím. Ostatní lidé jsou tu přeci také jako zprostředkovatelé zkušeností a je třeba je tak i vnímat.

 

Zkušenosti jsou tu pro nás, aby nás učili, abychom pochopili určité uvědomění a tím zlepšovali naše vyzařování na úrovni Duše, jelikož s každým uvědoměním, se stáváme lepšími lidmi. Jde o to, vytahovat traumata z nevědomí a transformovat je v náš prospěch a učit se z vlastních chyb, které jsme udělali v tomto, nebo minulém životě. Duše při inkarnaci vše zapomene a v životě si přichystá různé spouštěče, situace, zážitky, které vyvolají téma, které chce sama řešit, jelikož kdybyste měli otevřené všechny vaše témata k řešení, zbláznili byste se z toho, protože je jich opravdu velmi mnoho. Proto máme v každé inkarnaci jen určitá témata, které se nám otevřou následkem působení rodiny, školy, partnerů, okolí atd. Stejně jako se nenechte nikdy přesvědčit, že už nemáte co řešit, jelikož i takovéto lidi znám. Už mám vše vyřešené. Pokud byste měli, nebudete tady na 3D zemi, ale budete éterická bytost někde v milionté dimenzi. Dokud jste tady, na 3D planetě, tak fakt nemáte vyřešeno a ten kdo si to myslí, no, ten ty facky bude dostávat pořád, dokud se neprobere z iluze, že je světelná bytost bez problémů. Dokud budeme existovat zde, na planetě dobra a zla, budeme mít vždy od něčeho trošku.

A to je v pořádku, protože jsme teď aktuálně lidé.

s přáním krásného dne, 

Ondřej Brož 

 


 Autor článku : Ondřej Rimmer Brož  Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Nejnovější články na našem portálu

únor 20, 2024 389
„Paraziti představují nejvíc zanedbaný zdravotní problém v dějinách lidstva“. – Dr. Ross Anderson,...
únor 18, 2024 436
19. 2. 2024 v 5:13 vstoupí Slunce do Ryb, posledního znamení zvěrokruhu, abychom v tomto období...
únor 13, 2024 583
Všichni andělé byli Bohem stvořeni jako odlesk jeho nesmírné slávy. Obdaroval je inteligencí a...
únor 07, 2024 559
10.února 2024 začíná nový lunární rok a my vstupujeme do roku dřevěného jangového draka. Drak je...
únor 02, 2024 867
„Není snad zvířete, které bychom znali lépe než psa, které bychom více milovali a kterému bychom...
leden 23, 2024 755
Jakuti nebo-li Sachové patří k nejpočetnějším domorodým národům Sibiře. V počtu více než 500 000...
leden 20, 2024 1113
Nástup na vlnu, která nás donese na správné místo 20. 1. 2024 se Slunce, těsně před svým vstupem...
leden 15, 2024 991
Čína je zemí se starou orientální civilizací. Lidové svátky představují důležitou roli ve...
leden 15, 2024 1249
Když žena dává muži své tělo, dává mu také nevědomý závazek, že po dalších sedm let bude vyživovat...
leden 01, 2024 1293
Šedivci, Šediváci nebo také Greys jsou asi nejvíce známým hypotetickým druhem. Dělí se na další...
prosinec 29, 2023 1776
Po celé dějiny lidstva nás provázejí neviditelní pomocníci – andělé. Jejich svět je nesmírně...
prosinec 20, 2023 1237
22. 12. 2023 ve 4:28 vstoupí Slunce do Kozoroha, který nás učí odpovědnosti za to, co děláme...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1987646
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 514974
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 456140
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 291929
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 281231
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 272309
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 258511
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 248740
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 247588
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 242325
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 239782
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 214745
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 205906
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 187182
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186252
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184047
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 176283
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 166298
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163004
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 160666
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 142383
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 127901
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124226
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122095
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...