Šišinka mozková (Třetí oko) – Klíč k nejvyššímu vědomí člověka

„Je třeba vidět, že lidská duše, ačkoliv vyplňuje celé tělo, přece jen má své zvláštní sídlo v mozku, v němž nejen poznává a obrazně si představuje, ale též pociťuje… - René Descartes

Po tisíce let je šišinka mozková (Epifýza) považována za místo spojení lidského těla s hlubšími sférami mysli, za okno k jiným dimenzím. Naši předkové poukazovali na šišinku jako na sídlo duše, sídlo intuice. Dávala se do souvislosti s proroky a jasnovidci, s lidmi, kteří mohou vidět věci dřív, než se stanou.  Řečtí anatomové ji pojmenovali jako corpus pineale podle tvaru podobného malé borovicové šišce. Je tvořena lalůčky vzniklými z pinealocytů a gliových buněk. Lidská šišinka je tělísko o rozměrech 8-10 mm na délku a 6-7 mm na šířku. U většiny obratlovců leží na povrchu mozku, u člověka je překryta hemisférami koncového mozku a nachází se na stropě 3. mozkové komory, kde je součástí Epithalamu a je také nazývána jako Epifýza mozku.

Funkcí šišinky se intenzivně zabýval filozof a zakladatel analytického vědeckého myšlení, René Descartes

Objev šišinky a myšlenka o tom, že funguje v mozku jako „propusť myšlenek“ bývají v učebnicích připisovány velkému řeckému lékaři Galénovi. Avšak Galén považoval toto tělísko „připomínající borovicovou šišku“ za pouhou podpěru cévy. Na jiném místě v Řecku učil Hippokrates, že člověk by měl vědět, že naše radosti, potěšení, smích a šprým, stejně jako naše smutky, bolesti, utrpení a slzy pocházejí z mozku. Přes něj myslíme, vidíme, slyšíme a rozlišujeme ošklivé od krásného, špatné od zlého, příjemné od nepříjemného. Jiný velký filozof a vědec starověku Aristoteles byl přesvědčen, že nadřazeným centrem mentálních procesů je srdce. Pro mnohé současné vědce je překvapující, že René Descartes věnoval značnou pozornost otázce lidské duše, jejíž sídlo viděl v šišince. Zaujala ho jako orgán, který v sobě skrývá klíč k porozumění toho, jak může člověk poznávat svět.


Zdroj: https://www.bbc.com/mundo/noticias-56604823

Descartova filozofie rozdělila jsoucno na svět hmoty, a na svět duchovního života, který je řízen zákony božími.

O tom, že Descarta funkce šišinky mimořádně zajímala, svědčí  nejenom krátké pasáže v jeho slavné Rozpravě o metodě a v Meditacích, ale především korespondence s pařížským přítelem Marinem Mersennem. O šišince se rozsáhle rozepisuje v pěti dopisech z let 1640-41. Z této korespondence je zřejmé, že Descartes byl dobře seznámen s tehdejšími znalostmi anatomie mozku. Porovnává dokonce funkční anatomii hypofýzy a šišinky. Vysvětluje, že vzhledem k cévnímu spojení a anatomickému uložení lze šišinku považovat rovněž za žlázu a označuje ji za orgán, kde se zpracovávají veškeré smyslové informace. Dále považoval šišinku za orgán, který má důležitou funkci pro veškeré psychické schopnosti mozku. Jeho odhodlání spojit duši s jedním místem v těle bylo zcela originální a bezprecedentní.

ŠIŠINKA HRAJE HLAVNÍ ROLI V KAŽDÉM ASPEKTU LIDSKÉHO CHOVÁNÍ

Nejnovější poznatky vědy přinášejí nezvratné a mnohočetné důkazy o tom, že funkční význam šišinky je nepochybně velmi velký. Hormony šišinky ovlivňují celou řadu funkcí a orgánových soustav lidského těla. Během dne je šišinka hlavním zdrojem serotoninu – hormonu našeho vnitřního štěstí. Je to rovněž jeden z neurotransmiterů. Právě na serotoninu záleží, jestli nervový signál dorazí do všech částí těla. Příliš nízká hladina serotoninu byla pozorována u lidí s depresí a také u lidí velmi agresivních. Během noci serotonin v šišince podléhá dalším proměnám na melatonin, který reguluje lidský biorytmus a činnost pohlavních žláz. Nejvyšší koncentrace melatoninu je za tmy, kdy si ho v organismu tvoříme nejvíce a dokáže pak správně regulovat spánkové cykly. Proto se mu také říká spánkový hormon neboli hormon tmy. Syntéza melatoninu a následná koncentrace v krvi se věkem snižuje, a proto zejména starší lidé trpí poruchami spánku daleko více.

Blokujte modrou složku světla! Mnoho elektroniky, včetně mobilů a televize vyzařuje ze svých displejů světlo s modrou složkou. Ta samé platí o moderních žárovkách a LED diodách. Tato modrá složka světla vysílá mozku falešné signály o tom, že je ještě den a tím zastavuje uvolňování melatoninu. Modrá složka světla by měla být blokována pro maximální efekt ideálně již 3 hodiny před spaním.

Melatonin není ale jen hormonem spánku, je také velice silným antioxidantem, snižuje hladinu kortizolu (hormon stresu), zvyšuje přirozenou hladinu růstového hormonu, pomáhá imunitnímu systému v boji s infekcí, chrání mozek před zánětem a spoustu dalšího. Jeho hladina v organismu často rozhoduje o našem zdraví a průběhu nemoci. Jak zvýšit produkci vlastního melatoninu? Jedním ze zdrojů naturálního melatoninu je Višeň obecná. Proběhla vědecká studie, ve které byl skupině dobrovolníků podáván extrakt z višně a dvěma dalším skupinám placebo. U skupiny užívající extrakt byla hladina melatoninu výrazně zvýšena, zatímco u dvou kontrolních skupin nedošlo ke změně. Další studie proběhly s dobrovolníky trpící nespavostí – seniory. I tady studie prokázala pozitivní vliv višní na hladinu melatoninu. Dále rajčata, hroznové víno, mandle, maliny, vlašské ořechy, Goji…tyto všechny potraviny také zvyšují přirozenou hladinu melatoninu.

TŘETÍ OKO JAKO SÍDLO VYŠŠÍCH DUCHOVNÍCH SIL

Zřejmě nejstarší zmínku o třetím oku nalézáme ve Starém Egyptě. Z Egypta je známý symbol Hórova Oka. Bůh Hor (také Horus) je ve starověkém egyptském náboženství symbolem boje Světla proti Temnotě a nabádá ke spravedlnosti. Dle legendy při soupeření s tyranem Sutechem (také Sethem) přišel  bůh Horus  o oko (nebo obě oči), a tak stvořil další, přímo na čele uprostřed mezi obočím. To mu posléze umožňovalo vidět to, co je běžným očím skryto. To, co se nachází pod povrchem věcí a událostí.

Nejvíce asi známe symbol třetího oka z hinduismu. Ádžňa je považována za čakru mysli. Nese také jména Třetí oko nebo Šivovo oko a reprezentuje vyšší mentální vědomí. Šestá čakra je v našem životě sídlem uvědomovacích procesů. Skrz ni můžeme vytvářet nové reality a staré rušit. Většina myšlenek, které určují náš život, je podvědomě řízena zafixovanými emočními reakcemi a programována našimi i cizími předsudky. Vývojem a postupným otevíráním našeho vědomí můžeme tento proces stále více ovládat. Šišinka je vstupní branou do duchovního, vyššího světa.

„Jsem v kontaktu s mým vnitřním vedením. Poslouchám svou nejhlubší moudrost. Snažím se pochopit a učit se ze svých životních zkušeností. Jsem moudrý, intuitivní a spojený s mým vnitřním průvodcem. Vychovávám svého ducha. Poslouchám moudrost starších. Věřím ve svou intuici. Odpustil jsem minulosti a dozvěděl jsem se, co se z ní mám naučit. Odpustil jsem si. Miluji sám sebe a přijímám se. Vím, že v mém světě je vše v pořádku. Jsem otevřený inspiraci a blaženosti“.

Je důležité posilovat funkci šišinky detoxikací a správnou výživou!

Šišinka je nesmírně citlivý orgán. Pokud ji nevěnujete náležitou péči, pak zakrňuje. Harmonická spolupráce s podvěskem mozkovým je poškozena a výsledkem je narušení biorytmů v těle. Nežádoucími důsledky jsou: stárnutí, poruchy spánku, existenční strachy, stres, nejistota atd. Poškozená šišinka je svraštělá asi jako vysušená švestka. V dnešní době, kdy je potrava plná pesticidů a jiných chemických látek, je šišinka vystavena obrovskému množství škodlivin. Tyto podmínky vedou ke vzniku kalciových obalů, kterými se orgány brání, a můžeme tak nacházet v různých částech těla krystaly fosforečnanu vápenatého. A právě šišinka je u mnohých z nás již téměř zvápenatělá, což je významnou překážkou na duchovní cestě.

NEJEFEKTIVNĚJŠÍ ZPŮSOBY DETOXIKACE ŠIŠINKY

  • VITAMÍN K – Tento vitamín se projevuje dvěma způsoby – jako K1 a K2. První se nachází v zelené listové zelenině, zatímco vitamín K2 se vytváří v naší střevní mikroflóře. Dále se nachází v potravinách, jako jsou vaječné žloutky, kuřecí nebo husí játra, mléčné výrobky, kyselé zelí, rybí olej (omega 3 mastné kyseliny) a mořské plody. Spolu s vitamíny A a D3 odstraňuje vápník nejen z krevních cév, ale také z epifýzy. Odtud ho přenese tam, kam patří – do kostí.
  • ČESNEK – Je jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik a také detoxikuje šišinku tím, že rozpouští vápník.
  • KORIANDR – Zvláštní chuť koriandru nemusí vyhovovat každému, a i když si ji třeba později zamilujete, ne vždy je to láska na první ochutnání. Koriandr je úžasným zdrojem draslíku, manganu, železa, vápníku a hořčíku. Z vitamínů je to kyselina listová, vitamín A, K a C, beta karoten. Má také silný podpůrný účinek na naše játra.
  • JABLEČNÝ OCET – Tento přírodní detoxikační prostředek opět podporuje odvápnění šišinky díky vlastnostem kyseliny jablečné. Nejvhodnější je RAW jablečný ocet ve skleněné lahvi.
  • JÓD – Studie ukázaly, že jód odstraňuje fluorid sodný prostřednictvím moči. Problémem je, že mnoho lidí má nedostatek jódu. Proto byste měli jíst více potravin bohatých na jód jako jsou mořské ryby a řasy.
  • BÓR – Je dalším silným čističem šišinky. Účinně odstraňuje fluorid z těla, čímž zabraňuje kalcifikaci. Bór se přirozeně vyskytuje v avokádu, arašídech, sušených švestkách, rozinkách a ovoci.
  • TAMARIND – Jedná se o tropický strom pocházející z Afriky a pěstovaný v tropech celého světa. Tamarind se často přidává do kari omáčky díky své sladké chuti. Hojně se používá v Ájurvédské medicíně. Dužina, kůra a listy se mohou použít na přípravu čajů a silných tinktur, které mají schopnost zbavovat tělo fluoridů.

Je známo, že aromaterapie je jedním z nejlepších prostředků, kteým se nechá pozitivně ovlivnit lidské podvědomí a psychika. Správně vybrané esenciální oleje dokážou významnou měrou přispět k nabití vašeho Třetího oka energií a k jeho probuzení. Patří mezi ně citron, tymián, jasmín, šalvěj, kadidlo, pačuli, levandule, růže, lípa, oregano, vavřín, jalovec, santalové dřevo.


 

Nejnovější články na našem portálu

květen 24, 2023 2060
Pluto vstoupilo 23.3. do znamení Vodnáře, kde bude do 11.6.2023 do 11:46 h a jsme tak svědky...
květen 18, 2023 1316
21. 5. 2023 v 9:09 vstoupí Slunce do znamení Blíženců, kdy budeme chtít být blízko spřízněných...
květen 01, 2023 3076
Dne 5.5.2023 v 19:33 h nastává na 14. stupni vodního znamení Štíra úplněk a současně polostínové...
duben 24, 2023 2210
„Je třeba vidět, že lidská duše, ačkoliv vyplňuje celé tělo, přece jen má své zvláštní sídlo v...
duben 19, 2023 1472
20.4. 2023 v 10:14, krátce po novoluní v Beranu (ráno v 6:12), vchází Slunce do znamení Býka,...
duben 16, 2023 1249
Dne 20.4.2023 v 6:12 h nastane na 29. stupni ohnivého znamení Berana druhé novoluní v tomto...
březen 29, 2023 1753
Celý život se topím v dříve nepřiznávaném, poslední roky však už zcela naplno prožívaném a...
březen 25, 2023 2637
„Pokud chcete najít tajemství vesmíru, přemýšlejte z pohledu energie, frekvence a vibrace“. –...
březen 19, 2023 1327
21.3.2023 v 18:22 h, PLEJÁDSKÝ TRANSFORMAČNÍ PORTÁL. Dne 21.3.2023 v 18:22 h nastává na nultém...
březen 17, 2023 1417
20.03. 2023 ve 22:25 vstoupí Slunce do znamení Berana a touto událostí bude skutečně odstartován...
březen 05, 2023 2039
Dne 7.3.2023 v 13:40 h nastane na 16. stupni zemského znamení Panny úplněk. Březnovému úplňku se...
únor 27, 2023 5766
„Určitými kuřidly, dle hvězd sestavenými, lze velmi mnoho vykonati, neboť silně povzbuzují vzduch...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1790100
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 512714
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 444063
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 352638
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
1 prosinec 2020 285376
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
2 prosinec 2019 274525
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
27 říjen 2018 269410
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
17 červenec 2020 251662
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
12 prosinec 2020 239381
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
3 srpen 2019 238282
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
13 duben 2020 234784
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
30 květen 2022 233992
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 212474
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 202448
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
17 září 2020 184684
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 182533
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
30 září 2019 181436
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
6 prosinec 2018 174287
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 164110
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 161614
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 159422
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 140812
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 126541
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 122951
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...