Obři mezi námi a Giganti v lidské historii

V Peru na pobřeží leží přímořská poušť Paracas. V této krajině archeolog Julio Tello v roce 1928 učinil velmi záhadné objevy.
Odkryl hrobky s kontroverzními tělesnými ostatky. Lebky těchto ostatků byly velké a extrémně protáhlého tvaru, jako žádné jiné na světě. Archeolog Julio našel těchto lebek zhruba 300 a má se za to, že jsou staré asi 3000 let.
Sám o sobě je nález lebek velice záhadný a analýzy DNA přinesly také fascinující výsledky. To znamená, že naše chápání o původu a vývoji člověka by se mělo opravdu od základu změnit.

Vzorky z pěti lebek byly odeslány ke genetickým testům. Vzorky sestávaly z fragmentů kůže, vlasů, zubů a lebečních kostí. Genetická laboratoř nebyla záměrně informována o  původu vzorků. Výsledky testů byly ohromující.

Mitochondriální DNA, která se dědí od matky, vykazovala mutace, které nejsou známy u žádného člověka ani primáta, nebo zvířete z naší planety.

Jedná se o zcela nový humanoidní druh, který se velmi liší od Homo sapiens. Jde o naprosto bilogicky odlišného tvora od člověka, že podle vědců by se nemohli spolu ani zkřížit.

Vzhledem k výzkumům, které probíhaly a stále probíhají v Jižní Africe se dá říci, že by se mnohé v našich učebnicích dějepisu mělo přepsat.

Příklady existujících fyzických důkazů podporují hypotézu, že lidští obři kdysi putovali běžne po Zemi.

Našla se například část horní kosti nohy s kyčelním kloubem obra, která byla asi 3,5 m vysoká. Je to jeden z nejcennějších a velice vzácných exemplářů, které jsou dnes k dispozici a jasně ukazují na existenci obrů v Jižní Africe před více než 40 000 lety.

Lebky ParacasCo se týče lebek, tak se stále tvrdí, že je to výsledek umělé deformace, něco jako rituální praxe v dřívějších dobách, kdy se novorozencům svazovaly hlavičky mezi dva kousky dřeva a vyvíjely stálý tak na lebku a tím měnily její tvar.

Ovšem tyto nalezené lebky mají i větší oční důlky a vzadu na temeni se nacházejí dvě podivné jamky. Tyto rozdíly ani vědci neumí uspokojivě vysvětlit.

Jeden z vědců a to Brian Forester prohlásil, že máme co dočinění se zcela novým druhem  humanoidního tvora, který se velmi liší od homo sapiens a tím vzniká otázka, oč se jedná, jde o nějakou vyhynulou vývojovou větev člověka Homo sapiens, nebo návštěvníka z vesmíru?

Citace skeptičky Sharon Hill:
„Věda se nedělá na sociálních sítích,“ upozornila známá skeptička Sharon Hill. „Recenzní řízení je kritickou součástí vědy a zastánci paracaských lebek se dopustili zkratky, která podkopává jejich důvěryhodnost. Místo aby publikovali data ke kritickému posouzení, snaží se přitáhnout zájem veřejnosti ke kulturním praktikám, které my vnímáme jako bizarní deformace lebek. Něco takového nemůže vědecká komunita akceptovat,“ prohlásila vědkyně.

Žel, ale i vědecká komunita se k výsledkům testů staví odmítavě. Briena Foestera řadí do kategorie pochybných pseudovědců, kteří podle nich jen hledají senzace, což je běžné v dnešní době. Mainstreamová média a věda také výsledky testů neberou moc vážně.

Bylo učiněno mnoho dalších objevů obřích koster, jako například v Charlestonu, kde objevili kostry v rozmezí od dvou do tří metrů. Byly zdobené těžkými náramky a různými náboženskými předměty.

Další byly objeveny také v Egyptě a nebo v Jižní Americe, některé měly plochou hlavu a kromě lidských koster nalezených například ve státě New York, byl také zaznamenán případ jednoho obra, který měřil 3,5 m a byl to muž a měl i odhalený penis.

Giganti vodníNapříklad v Číně byly nalezeny ostatky zubů a čelistí a vědci vypočítali, že jejich majitelé museli měřit 3 až 4,5 metru. Samozřejmě, některé teorie tvrdí, že jde o obry, jejichž výskyt je popsán i v Bibli, v knize Genesis (mýtus David a Goliáš)a jiní říkají, že šlo o zvláštní vyhynulou rasu. Některé teorie dokonce míní, že šlo o mimozemské bytosti a jejich potomky, kteří přiletěli v kosmické lodi na naši planetu.

Tak vysocí jsou prý proto, že jejich domovská planeta měla mnohem menší gravitaci než Země. Pátrání se spoléhá především na fosilní nálezy a možné hroby obrů.

Jedním z takových hrobů je nález obra z Cardifu z roku 1869, kdy v Americe George Hull představil světu mumifikovanou mumii tohoto obra.
 
Údajný obr měřil přes 3 metry. Fotografie odkrytého hrobu s mumií obletěly celý svět a lidé nálezu skutečně věřili. Fungovalo to. A dokonce, i když Hull přiznal, že šlo o podvod a chtěl tím prý jen dokázat slepou víru některých lidí v pohádky a báje, stejně se hrnuly celé davy, jen aby viděly onoho obra.

Existují další záhadné nálezy, kdy například byla nalezena kost stehenní, která měřila 120 cm a podle ní byla vykreslena postava člověka. Podle její velikosti musel člověk měřit okolo 5 m a vykladači Bible tvrdí, že jde o druh obrů, o nichž se mluví právě v biblické knize Genesis, kteří zde žili před potopou světa.

V jeskyni Lovelock v Nevadě našli roku 1911 při těžbě guána dělníci mumifikované pozůstatky několika velice zvláštních humanoidů. Veřejnost šokovala především velikost těchto bytostí, výška koster se prý pohybovala od dvou do dvou a půl metru.

V době nálezu byla průměrná výška člověka 170 centimetrů. V guánu se zachovaly i zbytky dlouhých vlasů a vousů, které měly výrazně zrzavou barvu.

Zajímavé je, že v této oblasti žijící indiáni kmene Piutů mají mnoho legend o mocných obrech. Nazývají je Si-Te-Cach a tvrdí, že byli původními obyvateli země a že jejich pradědové, kteří sem přišli ze severu, se s nimi ještě setkávali.

Mumie dělníci zlikvidovali a zřejmě by celá historka byla zahrnuta mezi nepodložené důkazy, kdyby se náhodou nezachovala jedna lebka.

Lebka Australopithecus anamensisTa je dnes uložena v Humboltově muzeu ve Winnemuce. Lebka je vysoká 30 centimetrů a je bezesporu lidská. Vědci odbyli celý problém s nepříjemným důkazem tvrzením, že jde o vrozenou patologickou úchylku a že dotyčný na své neúměrné zvětšování hlavy v mladém věku zemřel. V té době ovšem ještě nebyly známy výsledky výzkumů DNA vzorků z těchto nalezených obřích lebek.

Další obrovská lebka, která byla nalezena ve východoafrické paleontologické lokalitě Woranso-Mille v oblasti Afar v Etiopii, byla přiřazena k druhu Australopithecus anamensis.

Jde o nejstarší známý druh tohoto rodu hominidů, kam patří i druh Australopithecus afarensis, proslavený nálezem částečně zachovalé, 3,2 milionu let staré kostry.

Samozřejmě je možné, že mnozí lidé trpí onemocněním, kvůli němuž jsou obrovští a dorůstají vysoké výšky. Ovšem nálezy ostatků, které se staly po celém světě, určitě vyvrací skeptikům jejich teze o tom, že se jedná o nesmysly, protože až 3 metrové kostry, navíc ve kterých zjistili vědci jinou DNA, než je lidská, znamenají mnoho.

Nejvyšší čech Josef DrásalAbychom se také podívali na realitu ze zdravotního hlediska, obří lidé trpí vzácnou chorobou, která se jmenuje akromegalie. Je to způsobené onemocnění s nadměrnou tvorbou růstového hormonu a tak se stává, že člověk dorůstá do výšky například 230 cm. V České republice je takovýchto lidí Lidí odhadem do tisíce. Akromegalie je plíživou nemocí, které si zpočátku lidé ani nemusí  všimnout. Postupně se vám zvětšují koncové části těla, ale i většina tkání a orgánů. Například srdce, kdy dochází ke zbytnění srdeční svaloviny, později k porušení funkce srdce až k srdeční nedostatečnosti.

Nejvyšší známý člověk byl: Robert Pershing Wadlow, narodil se 22. února 1918 v Altonu Illinois a zemřel 15.července 1940 v Michiganu. Přezdívalo se mu "Obr z Altonu".

Přitom když se narodil, měřil zcela běžných 51 cm. Ale ve 3 letech měl už 150 cm a po 10. narozeninách dokonce výšku 2 metry. Ve 21 letech už měřil 2,64 m. Jeho abnormální a stále pokračující růst byl způsoben onemocněním hypofýzy v souvislosti s růstovým hormonem. Není pochyb o tom, že kdyby nezemřel v jeho mladém věku, byl by ještě vyšší.

Nejvyšším Čechem, který žil na našem území a jeho osoba je doložena, je Josef Drásal Narodil před 4. července 1841, v Chromči na Šumpersku.

Tento český obr byl vysoký asi 242 centimetrů. Zemřel ve 45 letech 16.1.1886 v Holešově na souchotiny. Kopie jeho kostry je vystavena v brněnském Anatomickém ústavu.

Martina - Vesmír o nás. 

Nejnovější články na našem portálu

červenec 08, 2024 4640
„Je nutné zvyšovat svůj duchovní, psychický a energetický potenciál, který bude sloužit...
červen 25, 2024 260
Již antická medicína přisuzovala vodě léčivé účinky. Kromě země, vzduchu a ohně je voda jedním ze...
červen 20, 2024 485
20. 6. 2024 ve 22:51 vstoupí Slunce do znamení Raka a bude následovat Merkura a Venuši, kteří do...
červen 17, 2024 425
V dnešní uspěchané době se stále více lidí snaží najít přirozené způsoby, jak zlepšit své zdraví a...
červen 12, 2024 7506
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 8952
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 649
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 449
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 552
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 572
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 717
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
květen 03, 2024 659
„A jako drží ochrannou ruku nad doly svatí a světice, tak zase podzemní temné hlubiny hlídají a...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2068041
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 516057
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 458298
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 294365
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283722
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273526
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260543
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 253501
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 251825
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243485
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241714
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215707
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207293
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189502
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186834
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184570
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 177028
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 167205
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163679
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161428
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143254
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128447
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124958
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122956
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...