Veronika Navrátilová: Retrográdní Venuše 13.5. – 25.6. 2020

Milí přátelé, Venuše začne 13. května zdánlivě couvat, a tudíž se pro mnohé z nás může stát důležitější, než když jde poměrně rychle zpříma. Venuše bude retrográdní v merkurickém znamení Blíženců, a tudíž nutně musíme sledovat i jejího hostitele Merkura a jeho hodnotu a posuny. Venuše bude retrográdní do 25. června, ale ve znamení Blíženců zůstane až do 7. srpna.

Nejprve velmi obecně. Venuši v Blížencích uspokojí v této době vše blíženecké, je hodně komunikativní, přátelská, zajímá se o vše kolem sebe, ráda poznává, dozvídá se něco nového. Zaujme ji krásná kniha, nějaký designový telefon nebo jiná technologie v esteticky zajímavém provedení. Bude jí bavit učení hrou, zábavné učení, to ocení především děti. Zajímá ji vše, co je rychle se měnící, podněcující její smysly stále něčím novým, odlehčeným, ne příliš složitým. Spojuji si toto postavení i s některým druhem počítačových her. Naše mysl si ráda hraje. Je to velmi příjemné a nenásilné postavení. Dost už bylo hlubokých ponorů a analýz. Také je to postavení vhodné pro psaní. Napsané se bude dobře číst. Obdiv za tohoto postavení bude patřit intelektu a bystrosti. Přitahují nás lidé, kteří umí hezky a chytře mluvit. Oceníme příjemný hlas. Obecně budeme spíše vlídní a laskaví. Také nás bude bavit dělat více věcí najednou, variabilita. Je to postavení hodící se k polyamorii, flirtu, nezávaznosti, verbální koketérii a podobně.

Venuše tak, jak je postavená v našich horoskopech narození, nese karmické výsledky našich rozhodnutí a sklonů, našich averzí a tužeb v oblasti vztahů, které jsme až doposud prožívali. Výsledky všeho, co souviselo s láskou, sensualitou, uspokojováním našich smyslů, se vším, co pro nás znamenala krása a harmonie.

Když je planeta retrográdní, je to jakoby ztratila svou přímou sílu, své přirozené a známé vyjádření. Stačí si představit, že máme nějaké plány a najednou onemocníme nebo se chceme zabývat něčím pro nás typickým a přepadne nás něco velmi silného, vnitřní vyšší vůle a my vše náhle zrušíme a jdeme za vyšším vnuknutím, např. skládáme hudbu, píšeme, tvoříme, malujeme. To jen pro přiblížení toho, jak se chová retrográdní planeta. Je to jako zásah vyšší vůle, planeta ztrácí kontrolu nad svými typickými záležitostmi. Věci, které má planeta v plánu, se zpožďují a opouští se od nich. Představte si, že běžíte a někdo vás zastaví a vy musíte jít zpět. V tradiční astrologii je Venuše brána jako malé dobro a Jupiter jako velké dobro. Když se tyto dobrodějové stávají retrográdní, je to jako kdyby nastal zvrat v jejich dobrém nasměrování. Mimochodem, Jupiter se během května také stává retrográdní a přiblíží se zpět k Plutu. Je to pro mě další indicie k tomu, abychom nebyli příliš velcí optimisté v opětovném uvolňování sociálních kontaktů, protože právě Venuše v Blížencích je jejich synonymem. Co bylo dáno, je znovu pozastaveno. Zajímavé bude také v létě sledovat tanec Merkura s Venuší. Merkur se v červnu přesune do Raka a také bude retrográdní.

Sledujte, kde se Venuše ve vašem horoskopu zastaví a začne se otáčet. Tam se mohou měnit okolnosti, věci se přeruší nebo zpomalí. Často se během této doby změní naše plány, z nějakého důvodu je přehodnotíme, revidujeme situaci apod. Obecně se Venuše v Blížencích vztahuje k našim sociálním vazbám, vztahům, přáním, stylu. Také k penězům, ale u Venuše spíše k výdajům, které souvisí s naším potěšením, uspokojováním našich estetických potřeb a přání. V Blížencích můžeme revidovat naši komunikaci s okolím, řešit design webových stránek, upravovat texty a vše co souvisí s naší komunikací nebo s grafikou a kreativními procesy. Velmi často také dochází na situace, kdy si lidé chtějí ve vztazích prostě promluvit a změnit tak nevyhovující nastavení.

Když se Venuše dostane 13. května do zpětného chodu, Merkur už bude také v Blížencích, ve svém domicilu. To naznačuje romantické komunikační nastavení.

V současné době máme Venuši až do 20. května v kvadratuře na Neptun a ke stejné kvadratuře dojde ještě ke konci července. Tato kvadratura je důležitá, jednak proto, že stojí na počátku retrogradity Venuše a jednak proto, že bude ještě jednou zopakována. Co to znamená? Tento aspekt nás dělá nespokojenými a vytváří v nás potřebu neustálého neklidného hledání ideálu, který se na Zemi nedá uskutečnit. K upřesnění poslouží zase umístění v domech vašich horoskopů. V té které oblasti půjde o očekávání dokonalé situace, ať je to perfektní práce, manželství, domov uprostřed krásné krajiny apod. Tento aspekt se může týkat i osobních vztahů, kdy vzniká větší tendence k sebeklamům a k ideální lásce. Lze hovořit o slabém úsudku či rozlišovací schopnosti v oblasti osobnějších vztahů. Neptun s Venuší v takovémto spojení nechce mít žádné povinnosti nebo závazky, protože to by znamenalo přijetí určitých hranic. Neptun chce vždy zůstávat bez hranic a omezení. Aspekt má mnohé významy. Jedním z nich je i to, že jeden z partnerů je orientovaný na spiritualitu a druhý na smyslové a zemitější záležitosti. Pak je tendence to nějak řešit. Kvadratura vytváří prostředí, kde se dá klamat krásnými slovy, vyznáními, také nás může uchvátit až nakazit nějaká reklama nebo obchodní taktika, kde podléháme podprahovým vjemům nebo krásnému vzezření či doporučením. V různých oblastech se necháváme vtáhnout a unést. Můžeme se oddávat i extatickým prožitkům na základě nějakých omamných látek, které však mohou přinést víc škody než potěšení. Jsme víc přístupní se nechat unést emocemi do nereálných vztahů nebo obchodů.

V průběhu května nebo koncem července za této kvadratury může odejít nějaká žena ze světa show byznysu nebo zde mohou být nějak veřejně řešeny problémy významnější ženské ikony s drogami či psychickým zdravím. Těch projevů je samozřejmě víc, ale toto téma by mělo být víc v popředí.

Každý pár je vystaven tlaku ideálu představy štěstí ve dvou. Tato přesvědčení se neustále objevují na obrazovkách, v románech, v reklamách a v neupřímnosti kolektivní iluze štěstí. Je to obludný ideál, podporovaný společností, naprostý nesmysl, kterému je těžké neuvěřit, tím spíše, že míří na naše slabá místa, kterými jsou naše touhy a pozitivní emoce. Velmi často si myslíme, že když to máme jinak, je něco špatně. Princip Neptuna s Venuší boří hranice a nechává splynout vše živé v jeden neohraničený celek. Tento vliv nás přesvědčuje, že na sebe ve vztahu musíme být stále hodní, mít minimum konfliktů, nepřipouští se zrada a negativní pocity jednoho vůči druhému. Je to však jen dočasný pocit, který někomu, kdo má podobné konstelace v radixu, může vydržet celý život. Obvykle však přijdeme brzy na to, že to tak není. Bylo by dobré si to uvědomovat právě za těchto úletových konstelací, které nás odvádějí daleko od reality. Nejhorší na tom všem je, že mnohým tato iluze brání žít ve vztahu vůbec. Při retrograditě Venuše v Blížencích jsou hodně osobní emoce blokovány a můžeme pociťovat spíše vnitřní osamělost. Dařit se nám mohou spíše vztahy přátelské, sousedské, ne příliš těsné. Při výkladu působení retrogradity musíme brát vždy v úvahu hodnost planety v tom kterém znamení a také hodnost hostitelské planety.

Venuše v kvadratuře s Neptunem je sladká, líbivá konstelace a také velmi nereálná, kde po skvělém večírku můžeme marně hledat peněženku a mít jen plnou hlavu starostí. To berte s nadsázkou, ale tak nějak se to dá popsat.

Konstelace však může přinést výbornou inspiraci lidem, kteří rádi tvoří, návrhářům, designérům a lidem umělecky nadaným. Milí přátelé, všem nám přeji, abychom z této revidující Venuše vytěžili to nejprospěšnější.

https://www.youtube.com/watch?v=r_fGKhHgFqM&t=22s


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. 


Nejnovější články na našem portálu

září 23, 2023 445
„A Henoch pravil: Já Henoch, muž zbožný, jemuž Bůh otevřel oči, aby uzřel svatého v nebi. Ukázali...
září 22, 2023 472
Jednou se mi do rukou dostala kniha, která ve mně zažehla podnět k napsání tohoto článku. Autorka...
září 20, 2023 449867
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
září 19, 2023 37455
Je mnoho způsobů vyjádření pro partnera, se kterým prý máte zažít neuvěřitelně romantickou lásku,...
září 17, 2023 84926
Bolest kdekoliv na páteři může duchovně znamenat, že jdete v životě špatným směrem či děláte něco,...
září 16, 2023 1277
23. 9. v 8:50 vstoupí Slunce do znamení Vah, které je prvním znamením v řadě, jež nás otevírá...
září 07, 2023 16460
Před 30 lety objevila známá americká lékařka Dr. Hulda Clarková něco, co významně změnilo směr...
srpen 23, 2023 1181
23.08.2023 v 11:02 vstoupí Slunce do znamení Panny, kdy sklidíme plody toho, co jsme nejen na...
srpen 20, 2023 11378
Jak často jsme si řekli, že bychom potřebovali trochu ubrat? Naše tělo je unavené nedostatečnou...
srpen 17, 2023 10659
V poslední době se objevil nový termín, Chanelling. Tento pojem se prezentuje jako výjimečná...
srpen 12, 2023 22406
KOŘEN A POČÁTEK. Kořen je myšlen v tomto světě, ve fyzické podobě – ZROZENÍ. Tak bych vyjádřila...
srpen 09, 2023 14350
Požehnání je velice harmonická vibrační energie, která dokáže zažehnat negativní energii, která se...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1888578
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 513765
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 449867
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 287839
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
2 prosinec 2019 276411
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
27 říjen 2018 270243
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
17 červenec 2020 254628
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
3 srpen 2019 242679
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
13 duben 2020 241945
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
12 prosinec 2020 240594
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 236924
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 213569
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 204265
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
17 září 2020 185541
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
30 září 2019 184490
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
27 srpen 2020 183176
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 175412
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 165203
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 162425
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 160018
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 141551
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 127218
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 123443
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 120905
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...