Slunce ve Vodnáři

Nástup na vlnu, která nás donese na správné místo 20. 1. 2024 se Slunce, těsně před svým vstupem do znamení Vodnáře v 15:08, spojí s mocným Plutem v Kozorohu, aby se zviditelnilo, jak si stojíme a zda máme pevnou půdu pod nohama. Jsou-li naše základy pevné, žádné otřesy nás nepoloží a „kostlivci ve skříni“ nám neublíží.

S tímto vědomím vstoupí Slunce do znamení Vodnáře a následující den do něj vstoupí mocné Pluto. To na nás vytváří tlak, abychom se přerodili, osvobodili se od já, ega, které se ztotožňuje s hmotou a objevili své pravé Já, které je spojené s tím, co nás přesahuje a slouží celku.

Všechny osobní planety, které budou postupně vstupovat do znamení Vodnáře, projdou prověrkou mocného Pluta. To po nás chce, abychom se přiznali, alespoň sami sobě nelhali a „kápli božskou“. Když budeme k sobě pravdiví, můžeme odhalit, co nám brání být ve své přirozenosti, ve které je naše opravdová síla. Pokud si na něco hrajeme a předstíráme, že jsme někým, kým nejsme, zbytečně se vyčerpáváme a ztrácíme svoji sílu. Po Slunci bude jako první prověřen 5. 2. Merkur.

Astrologie horoskop Vodnář 2024 únor předpověd

Ten si vždy poradí, nějak to „okecá“ a najde cestu, jak z tlaku Pluta uniknout, ale nejlepší je mluvit pravdu, pokud chce obstát v křížovém výslechu.

13. 2. vstoupí do Vodnáře Mars a 16. 2. Venuše, a vždy následují den dojde k jejich přesnému spojení s Plutem. Mars a Venuše dostanou otázky na tělo, aby byly odhaleny jejich úmysly. Je-li si Mars vědom své vnitřní síly, se kterou dokáže jednat, nepotřebuje bojovat, aby se zviditelnil a vyšel jako vítěz, a je-li láska Venuše čistá, nepotřebuje se prodávat, aby se měla dobře. Jakmile oba postupně opustí Pluto, Mars počká na Venuši a ta mu 22. 2. padne do náruče. Při jejich milostném spojení si vymění energie a předají si lekce o svobodě a zodpovědnosti.

Jen láska, která je svobodná, dokáže kvést a rozvíjet se, ale jen ten, kdo je zodpovědný a citově vyspělý, svobodu nezneužije.

27. 1. se Uran, vládnoucí planeta Vodnáře, otočí do přímého směru, aby znovu zatřásl s našimi jistotami a probudil nás. Když máme své jisté, usínáme na vavřínech a zapomínáme se radovat z toho, co máme, protože to, co máme jisté, nás po čase neuspokojuje. Když si nevážíme toho, co máme, ztrácí to pro nás hodnotu, a čeho si nevážíme, to zatracujeme. Zpomalme a uvědomme si krásu, která nás obklopuje, kterou můžeme tvořit a sdílet a poděkujme, že ji můžeme každý den vidět. Hned po uranské otočce se 28. 1. s Uranem harmonicky propojí Merkur v Kozorohu.

Naše mysl bude osvícena, abychom si všimli obyčejných věcí a spatřili zázraky v každodenním životě. Dostaneme nový vítr do plachet, který přinese nové myšlenky a nápady. Díky nim dojde k posunu.

Až se 30. 1. s Uranem spojí Mars v Kozorohu, vyjasníme si své kroky. Přijde to jako blesk z čistého nebe, který nám posvítí na cestu. Najednou si uvědomíme, co musíme udělat, abychom změnili, co už nemůžeme vystát a nezůstávali v tom, co nám nevyhovuje. Pokud chceme, aby se něco změnilo, musíme začít u sebe.

Astrologie horoskop Vodnář 2024 únor předpověd

Nastoupíme-li na cestu změny, promění se i druzí, případně se odpojí, aby se jinde mohli připojit, což je v pořádku.

27. 1. vytvoří Slunce neharmonický aspekt s Jupiterem v Býku, který otevírá naši cestu růstu. Spatřujeme-li růst ve hmotě, chceme vlastnit a být bohatí, hromadíme a honíme se za penězi a hmotnými statky. Když si všechno můžeme rychle koupit, vše je dostupné a je toho dostatek, je lehké hromadit. Pokud na nic nemusíme čekat, jedna věc nahrazuje druhou, ale jednu pro druhou si nedokážeme užít.

Toužíme-li po dalších a lepších věcech, které nás na chvíli zabaví, nemáme čas užívat si to, co máme a radovat se z obyčejných věcí. Svět hmoty si sami tvoříme a naše tvořivost je nevyčerpatelná, proto stále bude něco nového a zajímavého, ale „vnější pozlátka“, za kterými se honíme, nás nikdy nedokáží uspokojit. Chceme-li tuto honičku zastavit, musíme se otevřít energiím, které nejsou vidět, ale ovlivňují náš život. Ty nevidíme, podobně jako radiové vlny, ale přijímač je zachytí, zpracuje a vyšle informace a ovlivní náš osud. Uvolněme se a vnímejme proud života, který je v nás a jeho vlny nás formují, informují a nesou. Poznejme svůj přijímač, který vytváří náš osud.

Astrologie horoskop Vodnář 2024 únor předpověd

To je ten správný růst, který nás dokáže udělat šťastnými.

5. 2. vytvoří Slunce harmonický aspekt s Chironem v Beranu, kdy se můžeme povznést nad svá traumata a zranění z dětství, ve kterých se schovává dar poznání. K jeho nalezení potřebujeme rozlousknout vlastní oříšek a dostat se k jádru. Když pochopíme souvislosti a příčinu našeho zranění, uzdravíme svůj zárodek a zrodíme se znovu, vědomější a moudřejší. Oddejme se proudu života, který nás nese a má všechny informace, které potřebujeme, i když většině z nich nerozumíme. Když začneme vnímat energie, začneme vnímat život, rozšiřovat vědomí a chápat, že je vše propojené, a tak minulost, přítomnost a budoucnost jsou jedno. Pochopíme-li souvislosti, poklekneme před moudrostí a dokonalostí života.

8. 2. vytvoří Slunce harmonický aspekt s Lunárními uzly a neharmonický aspekt s Uranem v Býku. Každá změna začíná u mě. Když se nezměním já, nezmění se ani druhý. Proč by se měnil, když nemá důvod?

Změny nás však děsí, přináší zmatek a chaos, proto nechceme opustit své jisté, i když nám to nevyhovuje. Opouštíme-li své jistoty, nacházíme se v neznámém prostoru, nevíme, co bude a co nás čeká. Když se dostáváme za svoji komfortní zónu, setkáváme se svým strachem, který nám velí vrátit se, ale jeho překonáním poznáváme svoji odvahu a svoje pravé Já. Pro něj je důležité, aby se oddělilo od druhých a bylo ve své energii, aby si uvědomilo svoji jedinečnost a schopnosti, a mohlo se vědomě zapojit do tvoření jednoty.

Zvědomme si, jak ovládáme svůj život, zda si dovolujeme být sami sebou a dělat změny anebo sami sebe potlačujeme, abychom vyhověli druhým, a necháváme sebou vláčet. Nebojme se samostatnosti ani býti rebely. Rebelství není vzdor, ale jednota se svým pravým Já. Znamení Vodnáře nás učí o svobodě a dává lekce o informačních technologiích.

Ty nás mohou osvobodit od rutinních činností, zbytečné a těžké práce, ale zároveň nás mohou spoutat. Budeme-li podléhat jejich diktátu, budou nás ovládat a sami se připravíme o svobodu. Nestaňme se na nich závislými. Dovolme si občas vypnout a jít nespoutaně do volné přírody. Buďme uvědomělí v tvoření nové technokratické společnosti, která startuje vstupem Pluta do Vodnáře, jež se zde zdrží až do roku 2043. Projevujme lidství, které je v našem srdci, jež nedovolí, aby technologie byly použity proti lidem.

Třeba jako dynamit, který měl pomáhat s těžkou prací v dolech, ale následně byla jeho moc použita proti nim ve válce. Nenechme se ovládnout ani zastrašit a nestaňme se stroji, které se dají ovládat a naprogramovat, ale projevujme své lidství, které nás spojuje. Rovnost, svornost a bratrství jsou silnou lidskou zbraní.

A na závěr dva citáty od německého duchovního vůdce Eckharta Tolleho: „Pouze ti, kdo překonali svou závislost na světě forem, mohou vytvořit lepší svět.“ a druhý „Až dojde k transformaci kolektivního vědomí lidstva, ovlivní to přírodu i zvířecí království, protože všechny světy jsou vzájemně propojeny.“


Astrologie Hanna Lapacho

Článek napsala astroložka Hanna Lapacho, která spolupracuje s projektem Příznaky transformace již od roku 2018. Její jedinečný, trefný a hluboký pohled na aktuální situace na nebi v rámci pohybu Slunce během roku v jednotlivých znameních, obohacuje každý měsíc čtenáře astrologické sekce webu Příznaky transformace. http://astrohannalapacho.cz

"Přesvědčila jsem se, že vesmírná tělesa na nás energeticky působí a stejně tak se my vzájemně energeticky ovlivňujeme, protože všichni jsme součástí Vesmíru. Právě pochopení těchto energií a jejich působení mi pomáhá porozumět vztahu okolního světa ke mně samotné."Nejnovější články na našem portálu

duben 09, 2024 180
měj pevné, stabilní kořeny /stůj pevně nohama na zemi buď v proudu života /řekni ano životu/...
duben 09, 2024 145
„V podzemí zůstává duch místa, a to i přesto, že kouzlo města nad zemí se často pomalu vytrácí a...
duben 03, 2024 1959
Medicinální nebo někdy také funkční či vitální houby, jsou specifické houby s výjimečnými účinky....
duben 02, 2024 216
Místa záhadná, tajemná či obestřená jistým mystickým nebezpečím přitahovala pozornost člověka...
březen 27, 2024 304
Mnoho lidí věří, že jednorožci existovali. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že žijí někde mimo...
březen 23, 2024 1519
20. 3. 2024 ve 4:07 vstoupí Slunce do Berana, prvního znamení horoskopu a otevře nový roční...
březen 19, 2024 643
Studánky, jezírka, louže...- první zrcadla lidí. Ta nejpřirozenější zrcadla, která člověku dala...
březen 11, 2024 654
Tisíce let lidé věří, že postavení Slunce a planet v okamžiku narození každého jedince značně...
březen 08, 2024 2897
Počátky Mezinárodního dne žen sahají do Spojených států amerických poloviny 19. století. V roce...
březen 06, 2024 795
Krystaly jsou mistrovskými díly přírody. Jejich tajuplný třpyt okouzluje člověka od nepaměti....
únor 28, 2024 974
Snad nejpozoruhodnějším tvorem jdoucím tiše ve stopách člověka je kočka. Historie jejího vztahu s...
únor 20, 2024 1119
„Paraziti představují nejvíc zanedbaný zdravotní problém v dějinách lidstva“. – Dr. Ross Anderson,...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2013939
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 515319
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 456668
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 292587
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 282135
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 272672
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 259146
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 250507
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 249072
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 242699
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 240424
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215047
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 206432
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 187955
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186427
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184223
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 176486
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 166597
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163207
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161000
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 142633
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128102
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124439
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122389
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...