Na úvod tohoto článku, bych ráda napsala pár vět. Za žádných okolností není tento text dogmatický, 90 % toho co si tu přečtete, je má vlastní intuitivní cesta, nikdy jsem o čakrách nic nečetla cíleně, nezakoupila žádné knihy, jen intuitivní čakrové karty. S energetickými místy jsem začala pracovat s pomocí Shambally po zasvěcení. Na vše jsem si přišla sama a je to cesta jednoho člověka v jeho vesmíru v jeho životě. Berte proto tak každou informaci, protože dokud si tu informaci neprožijete, je to pouhá informace.

Tretí čakra Lenka Vlášková

ČAKRA SOLAR PLEXUS – MANIPURA

Po dvou spodních čakrách se pomalu přemístíme do místa, kde se shromažďuje životní energie a hlavně naše vlastní MOC. Toto místo je naším druhým mozkem, protože jsou pod ní orgány, které zajišťují trávení.

Říká se, že střeva jsou druhý mozek a určitě na tom něco bude – naše myšlenky, obavy a strachy vyvolané v hlavně ovlivňují naše emoce a tím i naše zažívání – před nějakým důležitým pohovorem, nebo ve škole. Orgánem, který sem patří, je slinivka břišní. Je také v této čakře přiřazen smyslový orgán a to je zrak.
Pro mě je tato čakra, hlavně místem naší životní energie, životního elánu. Zrodila se z krve, zažila si emoce, zrodila se z citu, ale tady už je to i o tom, že to aplikuje do svého života, vtiskne energii opravdovou formu. Život nabere reálný, hmotný tvar – naše životy spojíme s jinými lidmi, jinými partnery a svou životní energii vkládáme do jejich realizace, prožívání – tato energie je i místem našeho tvoření, kde se z prvních čaker vše zhmotní a my vidíme svou práci. Intuice sem taky patří – ta je spojená hodně s tím tvoření. Tato čakra zahrnuje hormon insulin.

Obsahuje toho mnoho, ale pro mě je velice důležitá ta MOC – od tohoto slova a této energie vzniká mnoho. Je to samozřejmě spojené s nemocemi – nemoc je vždy odrazem, místa kde nemáme svou moc – nezapomínejte, že NEMOC nás činí PRAVDIVÝMI – nelze lhát – pokud Vás tělo zastaví a nutí Vás třeba k odpočinku, už to nelze nějak maskovat a prostě nezbývá než ležet a odpočívat – jste pravdivý k sobě samým – NEMOC je jen poslední stádium jak Vás „donutit“ být pravdivý a protože se zde ukrývá i intuice, nutí Vás na-cítit se na své tělo a na to co právě řešíte tím, o co Vás nemoc připraví. MOC je místo, kde jsme naprosto sami sebou i přesto – jak MOC jsme pro lidi – moc hluční, moc upřímní, prostě jsme pro někoho MOC – někdy můžeme být i MOC sami pro sebe. V této čakře se mi vždy ukazuje karta MÁGA – karta, která ukazuje, že veškerou MOC máme ve svém životě MY – nikdo jiný, my jako tvůrci svých životů, my jako tvůrci všeho, my jako neskuteční mágové a kouzelníci. 

Buď si vybereme být mocní, nebo si vybereme být nemocní a vkládat moc do rukou druhých. Každý z Vás má tu moc, i když se to přes vážnost situace nezdá, je to na každém – samozřejmě jde o to, konat změny, přicházet o věci o lidi – prostě udělat změnu a posunout energii jiným směrem.

Spojení s myslí není vůbec náhodné – tak jak reaguje náš žaludek, naše zažívání je odrazem naší vlastní mysli – co si o sobě myslíme – co zpracuje žaludek.
Krásné místo plné žluté až zlatožluté barvy, která připomíná letní horký den – umí nabíjet, umí všechen život probudit, ale také ho umí zapálit a celý zničit – takovou sílu má naše vlastní energie – a pokud ji používáme proti sobě, je to časovaná bomba, která se může projevit i jako nemoc. Jakoby nám oblast bříška svítila darem slunce – jakoby slunce sešlo z oblohy dolů do našeho životního centra. Cítíte se unaveni? Vaše energie proudí nebo utíká do míst, kde je sežrána a nemá návratnost, kam posíláte energii, která se nevrací? Kam směřuje cenná slunná energie? Je tu krásná karta, ukazující jak slunce směřuje do břicha a je také na hlavě – žena má ruce jakoby od těla – jakoby říkala „dávám od toho ruce pryč“ INTUICE – žlutý anděl ji otáčí hlavou a ona kráčí – někdy prostě jsme unavení – nejde nám to co chceme – ale nakonec možná jen proto, že nejsme schopni dát od toho ruce pryč, nechat to být, nechat to plynout – nelpět na výsledku – být mocný neznamená mít všechno a všechny pod placem – já vnímám MOC jako energii, kterou vědomě cítím – kam jde a jak je s ní zacházeno. Někdy chceme něco udělat a nemáme tolik energie – nechte věci spíše plynout, než že je chcete z nějakého důvodu, který není v souladu s Vaší mocí.
Já neměla energii na cvičení, tolik jsem chtěla po porodu stáhnout břicho, ale vždy když jsem se už odhodlala cvičit, vždy mě tělo zastavilo – nemoc – nutilo mě to odpočívat a v tu chvíli, kdy není energie, padáte na ústa a jste prostě jen PRAVDIVÝ nic jiného, když to pochopíte, že Vaše tělo si žádá odpočinek a nebudete na to vše tlačit, tak ono Vás to časem postupně v té energii pustí. Dát od toho ruce pryč – není zbavit se zodpovědnosti, ale je to místo kde nelpíme na věcech, které nejsou s námi v souladu.

Zajímavé bylo také uvědomění, že kdybych možná před pár lety prostě začala cvičit, nic by se nestalo – cvičila bych, občas nějaká ta nemoc ale prostě bych jela, došlo mi, že nyní v tomhle stádiu to už nepůjde – nemohu cvičit s odporem k břichu – nikdy jsem žádné břicho neměla – já jsem ta, co se ji všichni smáli jak je hubená – jako dítě jsem si přála být tlustá. Jenže po porodu když mi zůstalo břicho, získala jsem k němu obr odpor a pořád jsem si říkala, proč mě tělo zastavuje, jak to? Nastala nemoc a já hledala, kde nemám moc – a došlo mi až za docela dlouhou dobu, že já chci cvičit s odporem k břichu – jo takhle to už nepůjde – TADY na téhle cestě, v téhle fázi už NE – a proto se učím se nevejít do kalhot, učím se druhý opak toho, co jsem řešila a nenáviděla, když jsem byla malá – cvičení se uvolní, až nebudu svou životní sílu používat proti sobě, ale budu ji vkládat do pozitivní roviny o sobě a svém těle – to je MOC. Mám MOC si způsobit NEMOC a mám MOC si navrátit plné zdraví díky své MOCI.

Čakry Lenka VláškováBřicho je vůbec místem, které je pro mnoho lidí velkým tématem – jde tu o MOC – jste MOCNÍ? Dovolili jste si být MOCNÍ, ÚŽASNÍ – vnímat sebe jako bytost, která je schopná onemocnět a uzdravit se? Nevkládat svou moc do druhých?
Přikládám svůj text, který jsem psala nedávno – sem se to neskutečně hodí:
Poslední dobou procházím neskutečnou transformací.
Jsem na cestě osobního rozvoje již nějaký ten pátek, ale nyní jsem na cestě, zahodit vše co jsem se naučila, vše co jsem si přečetla vše, co jsem přijala za svou pravdu a nyní musím kráčet jen se SVOU PRAVDOU….
To co jsem cítila jako základní kámen mé práce, jsem cítila dobře, pouze vlastní zkušenost, pouze vlastní prožitek, pouze vlastní pravda, ne pravda, kterou jsem slyšela, četla, vzala ji za svou, jen pravda která je ukrytá v mém nitru a je naprosto jedinečná k mé bytosti.
Dovolila jsem, aby Ti co mě něco předávají, byli v tom lepšími než já, dovolila jsem, abych se cítila, že já o tom nevím nic a oni vědí daleko lépe než já co se sebou, TOHLE BERU ZPĚT, hodně mi to pomohlo k téhle cestě, ale nyní to již nepotřebuji, odevzdávám vše, co není mé, a navracím se k SOBĚ SAMÉ.
Již nepotřebuji pravdy někoho jiného, abych nalezla SEBE, už nepotřebuji nic zvenčí, abych se dostala k sobě.

Jednoduše – navracím si MOC být MOCNÁ – vědět jak si pomoci, vědět kam dál kráčet, vědět co mám nyní dělat.

Přeji všem, aby Vaše kroky vedly skrze MOC


Obrázky ve článku, jsou mé malby vytvořené pomocí tabletu, které je možné tisknout na plátno, dle Vašeho přání.

Autorka článku: Lenka Vlášková Lenka Vlášková

Průvodce, zabývající se léčivými automatickými tarotovými texty a energetickou prací. Své klienty provází na cestě i v podobě energetických maleb a šperků. Miluje svou práci, je to pro ní velké naplnění. Je jí ctí růst s každým klientem.
 
Tento článek poskytla osobně pro server Příznaky transformace autorka článku. Jeho šíření je možné pouze s jejím souhlasem! Kopírování tohoto článku z našeho webu je zakázáno. Chcete-li jej zveřejnit na svém webu, získejte si souhlas autora. Ke sdílení článku na sociálních sítích využijte výše uvedené tlačítko sdílet. Děkujeme.

Nejzajímavější články na našem portálu

 • Vztah dvojplamenů - karmických duchovních dvojčat

  Vztah dvojplamenů - karmických duchovních dvojčat O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že zájem o toto téma roste tím víc, čím víc se projevuje v realitě. Muži a ženy z celého světa se ocitají v situacích, kdy potkají své dvojče a nic Číst dál
 • Jitka Chrtková: Důležitost pečujícího doteku pro zdravý vývoj dítěte a rozvoj pozitivních vztahů mezi dětmi

  Jitka Chrtková: Důležitost pečujícího doteku pro zdravý vývoj dítěte a rozvoj pozitivních vztahů mezi dětmi Dotek je základní lidskou potřebou. Lidská bytost – malé dítě – nemůže bez pečujícího doteku přežít. Jakkoli se toto tvrzení zdá být silné, je pravdou, že důsledky jeho nedostatku si s sebou nese mnoho dětí a dospělých.Příkladem, jak zničující může nedostatek pečujícího doteku být, jsou sirotčince a Číst dál
 • Soňa Sofi: Volba kartáře aneb Proč by měli být lidé opatrní, komu svěří výklad svého osudu

  Měli by volit dle intuice kartáře, kterému vloží svoji důvěru. Ne každý totiž pracuje s čistými energiemi světelné terapie. Někteří "rádobykartáři" mají napojení z nižších podsvětů, aniž by o tom věděli. Ano, věštba jim může po určitou dobu vycházet, dokonce Vám přesně sdělí Vaší minulost Číst dál
 • Vendula Kociánová: Silná žena nebo raněná holčička?

  Vendula Kociánová: Silná žena nebo raněná holčička? Na základě článku o „silných ženách“ přicházím s dalším tématem, které by mohlo lépe osvětlit celou bublinu kolem silných žen. Mnoho z vás totiž tento, skoro už fenomén, chytilo za špatný konec. Naštěstí ne všechny. Vzaly jste si tento článek jako omluvu, proč máte špatné Číst dál
 • Magazín BIOOO: CO JE VAZELÍNA A PROČ JI MAJÍ RÁDI VÝROBCI KONVENČNÍ KOSMETIKY?

  CO JE VAZELÍNA A PROČ JI MAJÍ RÁDI VÝROBCI KONVENČNÍ KOSMETIKY? Existuje taková vtipná průpovídka, že máme rádi „přírodní“ kosmetiku s vazelínou, protože ropa je přece z přírody. Je to narážka na „přírodní“” kosmetické přípravky, které jsou plné této ropné složky, a je hodně důvodů, proč bychom ji rádi mít neměli. Z přírody je leccos a Číst dál
 • Věra Ovečková: Dřevěné nádobí má výrazné léčebné účinky

  Věra Ovečková: Dřevěné nádobí má výrazné léčebné účinky Tady máme obraz slova "dřevo".Máte rádi dřevo? Obklopujete se jím? Hrají si Vaše děti s dřevěnými hračkami? Dobře děláte. Dřevo má výrazné léčebné účinky a jeho Síla dokáže zahojit mnohé rány. Pro mě je tím nejpřirozenějším materiálem, který lze použít k výrobě téměř čehokoli, co Číst dál
 • Je ten muž pro mě skutečně tím pravým?

  Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně běžná hra vášní je na programu tehdy, když se muž, který nikdy opravdu nedospěl, zamiluje do ženy, která si myslí, že z něj možná dokáže "udělat dospělého člověka". Žena, která se Číst dál
 • Mojmír Mišun: Slovanství v dnešní době

  Mojmír Mišun: Slovanství v dnešní době Dostáváme se do společnosti, která převrací a mění snad úplně všechno. Tedy i to, na čem vyrůstá životaschopná, morálně vyspělá duchovní společnost. Často vyvstává otázka, kdo a proč ji takto řídí a co tím sleduje. Jsme snad už jen manipulováni? Pokusím se podat svůj pohled, Číst dál
 • Karel Gott: Bojím se o tento svět: "Běh světa řídí ilumináti, lóže a mysticko-okultní organizace."

  Obálka Magazínu Lidových novin Když už se Karel Gott rozhodne vyjádřit veřejně jiným způsobem než písní, stojí to rozhodně za to. Hovořit s ním o historii 20. století, globalizaci nebo třeba o Václavu Havlovi je silný zážitek. Matador české pop-music na chvíli odloží svůj charakteristický Číst dál
 • Očima laskavé rebelky: Stíháte být šťastní?

  Očima laskavé rebelky: Stíháte být šťastní? Dneska mě u snídaně pod pergolou, kam krásně svítilo sluníčko a při pohledu na záplavu voňavých kytek v truhlících zaplavil ohromný pocit vděčnosti a klidu, pocitu, že jsem přesně tam, kde chci být. A že to tak nebylo vždycky, vlastně že to tak nebylo dost Číst dál
 • Simona Lásková: Příchod nové Duše do života

  Posledních pár let se často stává, že na sezení se mnou si rodiče přivede jejich budoucí dítě (duše). Je to velké požehnání, protože máme možnost urovnat karmu a tím tento vztah prožít na jiné, kvalitní úrovni v radosti a poznání toho, kdo k nám přichází. Číst dál
 • Lucie Švecová: Když doma straší a nejen to

  Lucie Švecová: Když doma straší a nejen to Všichni milujeme svůj domov a pocit, že jsme někde doma. Avšak i naše obydlí má svoji paměť a vědomí. Proto se někde cítíme nevysvětlitelně dobře a někde, i když nedokážeme říci proč, se cítíme nepříjemně. A nebojte, dnešní článek nebude zas tak strašidelný, jak říká Číst dál
 • Můmie altajské princezny stará 2500 let má moderní tetování jelena

  Můmie altajské princezny stará 2500 let má moderní tetování jelena Vědci odhalili tajemství smrti altajské princezny – záhadné 25 leté ženy s tetovaním jelena na levém rameni, která žila na euroasijské stepi a zemřela před 2500 lety. Ve světě je známá jako altajská princezna. Tajemství jejího života a smrti stále nedá pokoj vědcům. Proč tuto altajskou Číst dál
 • Lucie Švecová: Co nám ve škole neřekli aneb pravda o DNA

  Lucie Švecová: Co nám ve škole neřekli aneb pravda o DNA Už delší dobu mi hlavou lítal nápad na článek o DNA. Dneska impuls přišel i ze srdce a tak usedám a píši…. Zde je článek o tom, co v učebnicích biologie nenajdete, nějak se totiž na to „zapomnělo.“ Anebo, se prostě dělá, že to neexistuje, Číst dál
 • Ivo Kotek: Utěšování Vás zničí!

  Ivo Kotek: Utěšování Vás zničí! Známe to všichni. Procházeli jsme nepříjemným životním obdobím a potřebovali jsme se někomu svěřit. Naši přátelé nás vyslechli a hned vzápětí většinou dodávali: “neboj, to bude dobrý” nebo “za pár let se tomu zasměješ”, “vykašli se na něj/ní” atd. Proč nám nebylo lépe? Abych to Číst dál
 • Očima laskavé rebelky: Opravdová změna musí přijít vždycky zevnitř

  Očima laskavé rebelky: Opravdová změna musí přijít vždycky zevnitř To, čím se živíš, utváří tvoje přesvědčení o tom, kým jsi. K velkým tlakům dochází třeba v sociálních službách, zdravotnictví, ale i školství. Chtěla bych dnes trochu dodat energii lidem, co pracují v těchto a dalších službách. Zvlášť tady je třeba , aby tu pracovali lidé, Číst dál
 • Olga Pěchotová: Jak se v našem horoskopu ukazují problémy s fyzickým tělem?

  V astrologii se informace o našem fyzickém těle a zdraví dozvídáme z 1. a 6. domu horoskopu. 1. dům vypovídá o našem fyzickém vzhledu, postavě a také o případných poporodních komplikacích souvisejících s naším tělem a zdravím.Přes ascendent a tedy hrot 1.domu Duše vstupuje do Číst dál
 • Radka Svobodová: Osm tipů, jak zvýšit své sebevědomí

  Radka Svobodová: Osm tipů, jak zvýšit své sebevědomí Otázka zdravého sebevědomí souvisí především s pocitem vlastní hodnoty. Naše společnost nám vštěpuje, že velikost naší hodnoty se úměrně zvyšuje nebo snižuje v závislosti na tom, jak se dokážeme přizpůsobit očekávání svého okolí. Jestliže nás v minulosti naučili, že nesmíme vyčnívat z řady, máme být Číst dál
 • Ava Chrtková Brožová: Milujte sami sebe

  Ava Chrtková: Milujte sami sebe Naplníme-li svou mysl láskyplnými myšlenkami, budeme plni radostné a tvořivé energie. Roztočíme spirálu lásky, která je nejsilnějším čističem. Vyčistí pole vašeho těla i mysli. Vaši bližní budou říkat: "Co se s tebou stalo? Vypadáš jinak, nejsi zamilovaný?" Je to jako kouzlo z pohádky. Lidé na Číst dál
 • Jitka Bičíková: PROČ SE LYMFA NEMÁ ČISTIT JEN na JAŘE aneb lymfu máme čistit celý rok!

  PROČ SE LYMFA NEMÁ ČISTIT JEN na JAŘE aneb lymfu máme čistit celý rok! PROČ JE LYMFA TAK DŮLEŽITÁ? TĚLO SPRCHUJEME A OMÝVÁME DENNĚ, PROTOŽE NEČISTOTY "VIDÍME". ihned. LYMFU (NAŠE VNITŘNÍ PROSTŘEDÍ) NEVIDÍME, ALE O TO VÍCE JE ZRÁDNĚJŠÍ, ŽE právě TO, "CO NEVIDÍME", škatulkujeme do pocitu, že to není tak důležité. Pak se "najednou" divíme, "KDE SE VZALY Číst dál
 • Nikol Březinová: Vibrační vlastnosti drahých kamenů - růženín, aventurín, perly

  Nikol Březinová: Vibrační vlastnosti drahých kamenů - růženín, aventurín, perly Krásný den Vám všem. K našemu dnešnímu novému rudrakshovému náhrdelníku a náramku přináším povídání. Na náhrdelníku můžete vidět kombinaci několika kamenů. Naleznete zde perličky, růženín, ale i nádherný a třpytivý modrý avanturin. Takže abychom to vzali postupně něco málo k perličkám. Perly jsou drahokamy moře. Číst dál
 • Bez čeho se nemůžete naučit anglicky

  zdenek vanicek anglictina Existuje jedna zcela zásadní věc, která nesmí chybět, pokud se chcete naučit nový jazyk. Angličtinu učím již mnoho let. Ve třídě jsem měl studenty, kterým to na začátku moc nešlo, a patřili mezi ty slabší ve třídě. Číst dál
 • Nacisté ukradli symbol svastiky Slovanům

  Nacisté ukradli symbol svastiky Slovanům Slovanské Svastiky byly používány našimi Předky na ochranu lidí, zvířat, polí, obydlí i hospodářských stavení před temnými silami. Dodávaly sílu, harmonizovaly prostředí, umocňovaly léčitelské i jiné duševní a duchovní schopnosti. Naši Předkové věděli, jak jsou mocné, a znali jejich velkou sílu. Proto je používaly jako Číst dál
 • RHASSOUL – MAROCKÝ LÁVOVÝ JÍL minerální zázrak na tělo, pleť i vlasy

  RHASSOUL – MAROCKÝ LÁVOVÝ JÍL Marocký jíl (také zvaný ghassoul z arabského slova „ghassala“– čistit) je exotický jíl, který se před miliony let usazoval v tehdejším moři na území dnešního pohoří Atlas. Vyniká výbornými čistícími účinky – marocké ženy ho užívají místo mýdla nebo šampónu. Marocký jíl je těžen na severovýchodě Číst dál
 • TV je psychosociální zbraň

  TV je psychosociální zbraň Je to kruté zjištění ale uvědomuji si, že když se občas koukám na TV tak se přistihnu, že na obrazovku jenom tupě zírám. Na nic nemyslím a zírám. U televize zásadně nepřemýšlím, podvědomě ji vyhledávám jako rychlou zábavu. Jako útěk před stresující realitou plnou problémů. Číst dál
 • 1
 • 2
 • 3
national cpr association