Jitka Bičíková: SPECIÁLNÍ STRAVA PŘI OTOCÍCH, ZAVODNĚNÍ A UCPANÉ LYMFĚ

Není pravdou, že na ZADRŽOVÁNÍ VODY V TĚLĚ nemá strava vliv, je to právě naopak. TAK JAK JÍTE, TAKOVOU MÁTE LYMFU. Dříve či později se váš dnešní životní styl stravy na vaší lymfě projeví. Stejně tak jako je nutné při obezitě speciální dieta, abyste zhubli, stejně tak je NUTNÁ a zásadní speciální úprava stavy při otocích. 

Někdo namítá, že „jí co chce, jí nezdravě a stejně nemá s lymfou problém a je zdravý...". A já se ptám: Kde bere tento člověk drze takovou jistotu, že bude za rok, za dva stále tak zdravý bez potíží? Že ho nemoci nedoženou JEN za delší dobu? Tělo je jen nástroj jehož odolnost máme každý jinak vybavenou kolik toho vydrží. To ale neznamená, že nejsou pro všechny lidi pravidla stejná. 

Každý pohár, do kterého „cpeme" nadbytek špatné tekutiny jednou nebo později přeteče...Je to stejné, jako kdybychom prohlásili, že nás se rakovina netýká. Jak to můžeme prohlásit? Nemůžeme, nikdy nevíme co a kdy nás může potkat. 
Nevhodná strava při zadržování vody v těle, otocích, obezitě a celulitidě má zásadní význam. Tady platí staré zlaté pravidlo: „Jste to, co jíte" ve spojení s tím, že „jste tím, jak myslíte". Potrava a naše mysl jsou dvě NEJZÁSADNĚJŠÍ VĚCI, které ovlivňují vše. 

CO NA LYMFU ZÁSADNĚ NEJVÍCE VADÍ:

4 NEJHORŠÍ POTRAVINY NA LYMFU !!!

ÚPLNĚ či MAXIMÁLNĚ ZE STRAVY VYLOUČIT:

1.) MLÉČNÉ VÝROBKY - (a vše z nich, ať jsou to sýry, jogurty, mléč. nápoje, pomazánky, je jedno zda-li jsou kozí, kravské, ovčí, je to stejné.) Je jedno zdali jsou zakysané, nízkotučné, nebo BEZ LAKTOZY!! – Zde nejde o laktózu, ale o živočišný produkt jako takový, který vytváří HLEN, co se vlévá do tkání (z toho jsou otoky a obezita). Mléko je potrava pro telata, nikoliv pro lidi! Lidi by neměli jíst mléčné produkty vůbec, nemáme pro ně přizpůsobený trávicí trakt a enzymy, nemáme ho stejný jako telata pro které je mléko určeno.
Když si dáme „něco malého mléčného" 1x za min. 3 týdny až měsíc, tak nám to tělo ještě odpustí.

VYJÍMEČNĚ SI „NĚCO MALINKÉHO MLÉČNÉHO" MŮŽETE DÁT....................................................................................cca 1x za měsíc 

Pokud máte velký problém s otoky a obezitou, vylučte mléčné výrobky úplně striktně. Čím striktnější budete, tím dříve můžete čekat výsledky. 

2.) CUKR - čím méně, tím lépe - Zakyseluje krev, lymfu, tkáně a tím celé tělo. Bílý jed. Cukr je zabiják, čím méně ve stravě ho máme, tím lépe. (Pozor i na zdravá sladidla, náhražky, medy - s medem též velmi opatrně! Vypozorovala jsem mnoho žen, které jedli zdravě, ale obden si dopřáli MED a váha jim rapidně stoupala!!)
OPTIMÁLNÍ SI DOPŘÁT „NĚCO SLADKÉHO..........................1 x za 3 týdny 

MED - (opatrně – v rámci léčby sice intenzivně, ALE když nejste v léčbě, tak preventivně pouze.................................................1x za 14 dní a déle lžíci

3.) KÁVA - zakyseluje, máte-li ji častěji jak 3x týdně. Jde o zakyselující nápoj jako takový, ať s mlékem nebo bez, ať s kofeinem, nebo bez. To nehraje roli. Nehraje ani roli, zdali je to kvalitní káva či obyčejná. Tak jako tak totiž zakyseluje tkáně, lymfu, svaly, krev. Víme, že kyselý pot je známkou onemocnění, bloku v těle, a kyselé tkáně nám připadají normální? Kde je kyselost, tak se hromadí odpad, tuky, škodliviny, bakterie, viry, vše co v těle nemá být.
OPTIMÁLNÍ SI DÁT VÝJIMEČNĚ KÁVU.........................1x za 2 měsíce

4.) LEPEK, OBILOVINY a PEČIVO – minimalizujte lepek ve stravě, který je jak v pečivu, těstovinách, kuskusu, a v mnoha dalších potravinách (pozor, je přimíchán všude – např. v omáčkách, polévkách, pomazánkách, masu, kečupu, dresincích, šunkách, lécích, vitamínech atd.) Právě tím, že je přimícháván všude, tělo se jeho NADMÍROU logicky brání a je „přelepkováno" a vytváří si na obranu ALERGII.
OPTIMÁLNÍ JÍST PEČIVO (či cokoliv z mouky) ...................max. 2 x týdně

5.) NEJEZTE CELOZRNNÉ PEČIVO – OBSAHUJE DVOJNÁSOBNÉ MNOŽSTVÍ LEPKU. Spousta žen, dělá špatně to, že v dobré víře „jí zdravě" právě tím, že ráno snídají celozrnné pečivo s nízkotučným sýrem. 
LEPEK + CUKR + HLEN = NEJHORŠÍ KOMBINACE. Pak se diví, že nemohou zhubnout a naopak divně přibírají a nechápají proč. Celozrnné je zdravé pro zdravé jedince, ne pro nemocné s lymfou a nahromaděným tukem. Nikoliv pro nemocné. Celozrnné pečivo „JDE NA TLOUŠTKU". Je nejen kalorické s přidaným cukrem v těstu, ale hlavně obsahuje DVOJNÁSOBNÉ množství LEPKU NEŽ BÍLÉ KLASICKÉ PEČIVO. Nemluvě, že dnešní modifikovaná pšenice obsahuje oproti pečivu našich předků o 35 % více lepku než dříve !!! Volte více bezlepkové pečivo a těstoviny. Domácí pečení z kvásku či žitné chleby není výhra - stále pojídáte modifikovanou pšenici. 
OPTIMÁLNÍ JÍST PEČIVO (či cokoliv z mouky) ..............max. 2 x týdně 

6.) BRAMBORY - (obsahují hodně škrobu, v dnešních modifikovaně upravovaných bramborách je o 35% více škrobu než za doby našich předků!!, proto jsou mnohonásobně hůře tráveny. Škrob potom v nadměrném množství působí v krvi toxicky, otravuje tělo a působí podobně jako LEPEK – lepí nejen Lymfu) Zpomaluje metabolismus a tělo ho těžko tráví.
OPTIMÁLNÍ JÍST BRAMBORY ............................cca 1x za 14 dní a déle

7.) BANÁNY - (jsou kalorické a zahleňují) - Opatrně. Rychle a hodně se po nich přibírá. 
OPTIMÁLNÍ JÍST BANÁNY ..................................1x za 14 dní až 3 týdny

8.) SŮL – je hodně pomlouvána. Sůl podle mého názoru je ze všech těchto potravin ještě to NEJMENŠÍ ZLO. Solit bychom měli normálně, průměrně a samozřejmě s mírou a ne nadbytečně. Ale určitě je NESOLENÍ. „Sůl nad zlato" - Sůl není JED. Dle mě NENÍ PRAVDOU, ŽE MUSÍTE OMEZIT SŮL. Nesouhlasím s tím. I adekvátní dávku soli tělo potřebuje. Solit (kvalitní ideální krystalická sůl, která je naopak plná důležitých minerálů, NE obyčejnou sůl v které je smíchán veškerý „bordel" navíc co tam nemá co dělat.) můžeme normálně a přiměřeně, ne přesolovat, to je jasné. Žádný extrém není zdravý. I zvířata v přírodě lížou sůl, protože intuitivně potřebují živiny a minerály v ní. Zdravou míru solení tělo naopak potřebuje. Jinak vám budou chybět minerály pro svaly, nervy a tkáně v ní obsažené.

NA LYMFU NEVADÍ:

MASO (i vejce) – na lymfu a obezitu (ve zdravé míře) vliv nemají a nevadí. K životu není nutné. Jen ho nahrazujte rostlinnými bílkovinami (luštěninami, tak jako vegani). Jakékoliv maso jezte podle chuťi, máte-li na něj chutě - jezte ho, nemáte-li, nenuťte se do něj. Pocitově. 
OPTIMÁLNÍ JE MÍT MASO ( i vejce) ....................................cca 2 -3 x týdně

NÁPOJE:

NEPÍT – bublinkaté nápoje, sodovky, minerálky, ochucené vody, ovocné a černé čaje, kávu (zakyselují), sladké nápoje, nápoje ledové či s ledem.

VHODNÉ PÍT – vodu pokojové teploty, NE LEDOVOU, či s ledem! v zimě teplou, převařenou, horkou. Neperlivou vodu, možno s kapkou citrónu, Umeocta, jablečného octa. Zelené, bílé, různé bylinné čaje, domácí horké jablečné a hruškové mošty, rooibosy, Matcha tea. 

PITNÝ REŽIM – Nepřepíjet se. Pít intuitivně, základ by ale určitě měl být u každého alespoň min. cca 1 Litr čisté vody na den. 2/3 pitného režimu by měla být vždy čistá voda, zbytek 1/3 by měly tvořit až čaje.

CO NA LYMFU JÍST:


- ZVYŠTE PŘÍJEM OVOCE a ZELENINY 
POZOR –

V LÉTĚ – čerstvou syrovou zeleninu a ovoce. POZOR – zde platí, že citrusy, ananasy, kiwi, pomeranče a veškeré tropické ovoce, které neroste u nás je lepší jíst POUZE v létě a v období tepla. Minimálně v zimě. Citrusy totiž ochlazují. Zde platí pravidlo - jíst ovoce a zeleninu hlavně podle sezóny.

V ZIMĚ - v zimě také ovoce a zeleninu, ALE vždy hlavně tepelně zpracovanou, ne syrovou a studenou!!! Žádné studené zeleninové saláty v zimě!! Je to šok do těla stejný, jako když si dopřejeme v zimě ledovou zmrzlinu. Tělo potřebuje zahřát, ne ochladit – jíst zahřívací sezónní potraviny (pečená a vařená jablka, hrušky, švestky, lilky, papriky, rajčata, brambory, květák, cibule, brokolice, mrkev, dýně, houby atd. a koření – zázvor, chilli, skořici, kardamon, badyán atd.)
Ideální jsou polévky, teplé sladké i slané kaše, pečené, vařené, restované, zeleniny, vařené kompoty, luštěniny, rýži, sóju , masa, vejce, vařené domácí mošty.

- ZVYŠTE PŘÍJEM VÁPNÍKU A HOŘČÍKU, VITAMINU C (kdo má málo vápníku a hořčíku v těle, ukládá v sobě více vody)

- ZVYŠTE PŘÍJEM LUŠTĚNIN - pohanku, jáhly, kroupy, qvinou, čočku, cizrnu, rýži, čočku, fazole, sóju, tofu, atd.

CO TEDY JÍST? :

Strava by měla být převážně rostlinná. Hodně luštěnin (fazole, čočku, quinoi, pohanku, jáhly atd.), rýži, sóju, tofu, cizrnu, zeleninu, ovoce, polévky, teplé slané i sladké kaše, ryby, maso, vejce. Hodně receptů čerpejte z pestrých a zdravých veganských receptů. MASO a VEJCE na lymfu a obezitu nevadí – JEN je jezte POCITOVĚ. Máte-li na ně chuť – jezte je, nemáte-li – nejezte je. Řiďte se svou intuitivní chutí a pocitem na něj.

S láskou k našemu tělu

Jitka B.

Jitka BičíkováZdroj: http://www.zahadnalymfa.wbs.cz

Autor: Jitka Bičíková - masáže, čištění lymfy


Navazující články:

Jitka Bičíková: PROČ SE LYMFA NEMÁ ČISTIT JEN na JAŘE aneb lymfu máme čistit celý rok !

Jitka Bičíková: ZUBY, ZUBY, ZUBY, problémy se zuby a dásněmi - duchovní příčina

Jitka Bičíková: DLOUHODOBÁ NESPAVOST - duchovní význam

Jitka Bičíková: BABIČČINY BYLINKY na lymfu a otoky

Jitka Bičíková: BABIČČINY RECEPTY na ČIŠTĚNÍ LYMFY - 2. díl

Jitka Bičíková: NEBEZPEČNÉ CVIČENÍ PŘI OBEZITĚ a ZAVODNĚNÍ TĚLA aneb hodně cvičíte a stále nehubnete?

Tento článek poskytla osobně pro server Příznaky transformace autorka článku. Jeho šíření je možné pouze s jejím souhlasem! Kopírování tohoto článku z našeho webu je zakázáno. Chcete-li jej zveřejnit na svém webu, získejte si souhlas autora. Ke sdílení článku na sociálních sítích využijte výše uvedené tlačítko sdílet. Děkujeme.

 

Nejnovější články na našem portálu

červenec 24, 2024 6
„Zázrak je jev ve světě viditelném (tedy smysly vnímatelný) mimo obvyklý řád, přesahující síly...
červenec 22, 2024 140
22. 7. 2024 v 9:45 vstoupilo Slunce do Lva za podpory milujícího Neptuna v Rybách, který se nás...
červenec 08, 2024 4895
„Je nutné zvyšovat svůj duchovní, psychický a energetický potenciál, který bude sloužit...
červen 25, 2024 351
Již antická medicína přisuzovala vodě léčivé účinky. Kromě země, vzduchu a ohně je voda jedním ze...
červen 20, 2024 638
20. 6. 2024 ve 22:51 vstoupí Slunce do znamení Raka a bude následovat Merkura a Venuši, kteří do...
červen 17, 2024 546
V dnešní uspěchané době se stále více lidí snaží najít přirozené způsoby, jak zlepšit své zdraví a...
červen 12, 2024 7637
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 9023
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 739
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 555
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 626
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 606
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2073870
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 516118
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 458506
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 294538
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283872
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273578
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260715
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 253761
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 252080
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243561
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241844
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215757
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207382
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189653
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186891
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184599
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 177077
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 167266
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163743
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161466
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143342
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128478
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 125021
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 123014
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...